‘Zulmedenlerden hukuk çerçevesinde hesap soracağız’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya’da bir restoranda düzenlenen Turizm İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ülke topraklarının bütünlüğü için hiç tereddütsüz şehit olanları rahmetle andığını belirtti.

Terörün her türlüsüyle mücadeleyi içeride ve dışarıda dinç şekilde sürdürdüklerini anlatan Çavuşoğlu, terörle mücadeledeki kararlılıklarının ardındaki, 80 milyonun ve tüm dünyadaki Müslümanların duasının olduğunu söyledi.

Yurt dışarıya FETÖ ile mücadelede konusunda önemli sonuçlar elde ettiklerinin altını çizen Çavuşoğlu, gittikleri her yerde FETÖ’yü terör listesine aldırdıklarını anlattı.

Çavuşoğlu, “Hainlere aman vermeyeceğiz, zulmedenlerden inşallah hukuk çerçevesinde hesap soracağız, insanlar namına, devletimiz namına bunun hesabını sormaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

‘Daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz’

Türkiye’nin ekonomisinin iyi olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Bakmayın siz bir takım kredi kuruluşlarının siyasi kararlar vermesine. Aslında darbe girişimi başarısız olduktan sonradan şimdiki plan ‘ekonomik olarak Türkiye’yi nasıl zayıflatırız, Türkiye’yi nasıl yıkarız, böleriz, dünyadaki etkisini nasıl azaltırız ve bu kararlığını nasıl tersine çeviririz’ planlaması var. Bunu mükemmel görüyoruz, buna karşın de tedbirlerimizi alıyoruz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar hangi kararları alırlarsa alsınlar Allah’ın izniyle milletimizin kararı, bizim için temeldir. Onların aldıkları karar bizi etkilemez, istikrarlı bir şekilde daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz, hedeflerimize ulaşacağız.”

Ayşe Yıldız

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.