Yüz nakilli Acar’a ‘cinayet’ davası

TÜRKIYE’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar ve 2 arkadaşı hakkında, 2 yıl önce bozulan otomobilini tutuşmak isterken kendini yaktığı iddia edilen Ramazan Kaya’nın ölümüyle ilgili kasten öldürme suçundan dava açıldı. 7 Ekim 2014’te Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde yaşanan olayda iddiaya göre, 33 yaşındaki Kaya, Acar (22) ve 2 arkadaşıyla birlikte alkol aldı. Kaya, gecenin ilerleyen saatlerinde evine dönmek üzere otomobiline bindi, ama vasıta çalışmadı. Aracın bozulmasına sinirlenen Kaya, bagajdaki yakıt bidonunu otomobile dökerek yakmak istedi. Kendi üzerine de dökülen benzin, Kaya’nın ağzındaki sigaradan dolayı pat diye ateş aldı. Arkadaşlarının müdahalesiyle alevler söndürüldü. Ağır yaralanan Kaya, kurtarılamadı.

Manavgat Cumhuriyet Savcılığı, Ramazan Kaya’nın yaşamını yitirmesi üstüne soruşturma başlattı. Soruşturmanın ardındaki Uğur Acar ve olay uygun yer alan 2 arkadaşı hakkında Manavgat 2. Ağır Cinayet Mahkemesi’nde “kasıtlı olarak öldürme” suçlamasıyla dava açıldı. Davanın ilk duruşması 13 Ekim’de görüldü. Uğur Acar duruşmaya katılmadı. Mahkeme heyeti bunun üstüne Acar’ın bir sonraki duruşmaya zor kullanarak getirilmesine karar verdi.

DAVADAN HABERİ YOKMUŞ

Olayı yeni duyduğunu ve hakkında dava açıldığından haberi olmadığını söyleyen Uğur Acar, “Mahkemeden duruşmayla ilgili yazı gönderilmiş lakin adres değişikliği nedeniyle bana ulaşmadı. bu nedenle duruşmaya katılmadım. Ilk duyduğumda şaka sandım. E-devletten baktığımda gerçekte dava açıldığını gördüm. Olaydan sonradan açıklama vermiştim. Yaşananları anlatmıştım. Durum en ince ayrıntısına kadar kazaydı. Ramazan benim yakın arkadaşımdı. Uzun vakit etkisinden kurtulamadım” dedi.

Soner ÖZCAN

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.