‘Yeni Havalimanı’nda Cumhuriyet Bayramına özel koreografi

  0
  6

  İGA Havaalanı İşletmesi AŞ’den yapılan açıklamaya kadar, İstanbul Yeni Havalimanı çalışanları, Cumhuriyet Bayramı öncesinde 108 kamyonluk bir konvoy ile özel bir koreografi oluşturdu.

  Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük projelerinden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı şantiyesinde çalışanlar, Cumhuriyet Bayramını hazırladıkları özel bir video ile kutladı. İGA’nın @igairport uzantılı sosyal medya hesaplarından yayınlanan videoda Cumhuriyetin 93. yılı onuruna 36 bin 800 metrekarelik alanda 108 kamyonla 93 rakamı yazıldı.

  Açıklamada görüşlerine yer bahşedilen İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu, şunları kaydetti:

  “Mühendislerimiz, şoförlerimiz ve işçilerimiz ilk kez elde etmek üzere İGA ailesi üyeleri bu özel günde birlik ve dayanışmanın en manâlı örneklerinden birini gösterdi. Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır şekilde her gün emeğini, azmini ve erdemini ortaya koyan çalışanlarımız, Cumhuriyetimizin sene dönümü için de bir koreografi hazırladı. Dünyanın en manâlı projelerinden birini hayata geçiriyoruz. Çalışanlarımızın bağlılığı ve özverisiyle bu projeyi, tüm gücümüzü ortaya koyarak, ülkemizin adını taçlandıracak şekilde sürdürmekten kibir duyuyoruz.”

  Elif Ferhan Yeşilyurt