Array

Vatandaşın DBP’li belediyeden mağduriyeti sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP‘li Meclis Üyesi Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasına tepki bahanesiyle belediye yönetimince hizmetin aksatılması nedeniyle Diyarbakır‘da vatandaşların mağduriyeti sürüyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması dahilinde 25 Ekim’de Kışanak ve Anlı’nın gözaltına alınmasının arkasından DBP’li Büyükşehir Belediyesince kentte hizmet aksatıldı.

Belediye otobüslerinin hizmet vermediği kentte, otobüslerin Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü garajına çekildiği görüldü.

Okul ve iş yerlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldılar

Öğrenciler ilk olarak almak üzere toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar, ulaşımda büyük bezginlik yaşadı.

Uzun süre durakta beklemek zorunda kalan vatandaşlar, okula ve iş yerlerine yağmur aşağıda yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

Çöp yığınları oluştu

Belediye ekiplerince temizlik hizmeti verilmeyen kentte çöpler de toplanmadı.

Temizlik hizmetinin iki gündür kesintiye uğratılması, kentteki sokak ve sokaklarda çöp yığınları oluşmasına neden oldu.

“Halkın cezalandırılmasını dürüst bulmuyorum”

Esnaf Ramazan Yılmaz, yaptığı açıklamada, belediyenin halka hizmet yeri olduğunu belirterek, vatandaşın mağdur edilmemesi gerektiğini söyledi.

Yılmaz, şöyle konuştu:

“Onların niyetleri teröre birazcık daha hizmet gerçekleştirmek, kendi ceplerini yüklenmek ve kendi çıkarlarına niyetlenmek. Belediye Başkanı Kışanak’ın gözaltına alınması sebebiyle halkın cezalandırılmasını dürüst bulmuyorum. Senelerdir belediye ellerinde ve Diyarbakır’ın hali besbelli. Onlardan bir menfaat çıkmadı. Onlardansa kayyum gelsin, millete yardımsever olur. Halkın refahı için hizmet şart.”

“Bir lahza önce kayyum atanmasını istiyoruz”

Esnaf Emrah Toprak, belediye hizmetlerinin aksatılmasını tasvip etmediğini söyledi.

Toprak, iş yerine gelirken çöplerin toplanmadığını gördüklerini, bu konuda mağdur edildiklerini anlatarak, “Bu yapılan haksızlıktır. Bu ızdırap Kürt halkına yapılıyor. Çarşılarımıza baktığımda ‘yazıklar olsun’ diyorum. Diyarbakır’a hizmet için bir an önce kayyum atanmasını istiyoruz.” diye konuştu.

“Bu soğukta ve çamurda okula yürüyerek gidiyoruz”

10. sınıf öğrencisi Emirhan Karaman, belediye otobüslerinin hizmet vermemesi nedeniyle okula yürüyerek gitmeye çalıştığını aktardı.

Mağdur olduğunu vurgulayan Karaman, “İki saattir durakta bekliyorum. Bu soğukta ve çamurda okula yürüye yürüye gidiyoruz. Belediyenin yaptığı büyük haksızlık.” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Balık Burcu Neden Çok Ağlar?

Balık Burcu Hakkında Zodyaktaki en hüzünlü burç elbette ki balıklardır. Balık burcu adeta on iki burcun bütün duygularını kendi bünyesinde toplamıştır. Balık burcunun zodyaktaki tüm...

Şeker Hastalığı Nedenleri

Günümüz de tüm Dünya’da yaygın olarak bilinen bir diğer adı da Diyabet olan bir hastalık türüdür. Son zamanlar da tüm Dünya da birinci sırada...

Haşimato Hastalığı Nedenleri

Haşimato Hastalığı Bu hastalık 1912 yılında Japon Doktor Hakaru Hashimoto yaptığı çalışmalarla ortaya çıkarmıştır. Adını da bu bilim adamının soyadından almıştır. İlk yapılan çalışmalarda bu hastalığa...

Resmi Nikah İçin Gerekenler

Resmi nikah işlemleri için neler yapılır? Resmi nikah için eşlerden en az birinin ikametgâh ettiği şehirdeki belediyenin evlendirme dairesine gidip resmi nikah nasıl yapılır diye...

Uyuyamama Hastalığı Nedenleri

İyi bir uyku, gündelik yaşamda önemli olduğu kadar sağlık için de önem teşkil etmektedir. Uykusuzluk yaşanılan bir günde işleri halledebilmek, verimli olabilmek neredeyse imkansızdır....