Array

Üniversiteli Büşra’nın öldüğü kazayla ilgili davada karar

AVUKATLAR SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ

Anadolu 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 5. duruşmasına tutuksuz davalı Zeynep Nur Koşan katılmadı. Feride Büşra Taşlı’nın anne, baba ve ablalarının katıldığı duruşmada tarafları avukatları temsil etti.

İzleyicilerin mahkeme salonuna alınmadığı davada söz bölge Taşlı ailesinin avukatı Efkan Bolaç sanığın cezalandırılmasını istek etti. Koşan’ın avukatı Naim Karakaya ise Taşlı ailesinin somut manevi zararlarının giderildiğini belirterek, sanığın olay sırasında frene bastığını kaydetti.

3 YIL 10 AY 10 GÜN HAPSE ÇAPTIRILDI

Mahkeme hakimi yargılamanın bittiğini belirterek kararını açıkladı. Sanığın üzerine atılı suçu işlediğini belirten duruşma Zeynep Nur Koşan’ın “Bilinçli taksirle ölüme neden olmak” suçundan önce 4 sene 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanığın duruşmadaki davranışlarını ve pişmanlığını göz önüne bölge duruşma cinayet indirime gitgide artarak Koşan’ın 3 yıl 10 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

EHLİYETİNE EL KONULDU, ADLİ KONTROLÜ KALDIRILDI

Sanığın şoför belgesine 1 yıl süreyle el konulmasına karar veren mahkeme hüküm verildiğinden Koşan hakkındaki yurt dışına çıkış yasağı yönündeki adli kontrolün de kaldırılmasını kararlaştırdı.

AİLE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Taşlı’nın ablaları duruşma salonunda ve adliye koridorlarında karara karşı çıktı. Aile bireyleri verilen cezayı eksik bularak gözyaşlarına boğuldu. Anne Halide Taşlı adliye koridorunda gözyaşı dökerek, “20 yaşında evladımı toprağa koydum” diye bağırdı.

“HERHANGİ BİR YATACAK SÜRESİ YOK”

Adliye bahçesinde “Büşranın katili hesap verecek” yazılı dövizler tutan Taşlı’nın yakınları “Biz bitti demeden bu dava bitmez” biçiminde slogan attı. Dava sonrası adliye bahçesinde izah etme yapan avukat Efkan Bolaç, “Eski infaz sistemine göre olsaydı yaklaşık 15-16 ay yatması gerekecekti oysa 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği sanığın herhangi bir yatacak süresi yok. Adli kontrolle geçireceği bir 15-16 aylık süresi var. Bundan daha sonra istinaf mahkemesine gideceğiz” dedi.

“KIZIMIN KATİLİNİ AFFETMEDİM”

Baba Erol Taşlı, “Ben kızımın katilini vicdanen hiç affetmedim. 4 yıl cinayet almış bir kişiyi nasıl affediyorsunuz? Onları vicdanları ile başbaşa vazgeçmek istiyorum” derken abla Buket Taşlı ise kararı kabul etmediklerini belirterek, “İtiraz da edeceğiz ve ardına kadar da gideceğiz” diye konuştu.

“KIRMIZI IŞIKTA DURMADI. BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜNE NIÇIN OLDU”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kadar hazırlanan iddianamede, 14 Ocak 2016 günü akşam saatlerinde Zeynep Nur Koşan’ın Suadiye Mahallesi, Çetin Emeç Bulvarı üzerinde aracıyla Maltepe istikametine dürüst seyrederken, trafik ışıklarının bulunduğu yerde, geçidinde yolun karşısına geçmekte olan Feride Büşra Taşlı’ya(20) çarptığı belirtildi. Sürücü Koşan’ın kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen durmayarak seyrine devam etmek suretiyle Taşlı’nın ölümüne neden olduğu dile getirilen iddianamede, Koşan hakkında, “Bilinçli taksirle ölüme neden olmak” suçundan 2 yıldan 9 yıla dek hapis cezası istemiyle dava açıldı.

OLAYDAN 4 AY SONRA TERHIS EDİLDİ

Olaydan 1 gün sonradan tutuklanan psikolog Zeynep Nur Koşan, geçtiğimiz ay üstüne atılı suçun niteliği, delillerin toplanmış bulunması, karartma ihtimalinin ortadan kalması gözetildiğinde, tutuklama tedbirinin gereksiz kalacağını belirterek adli denetim tedbirlerinin yeterli olacağı kanaatine varıldığı gerekçesiyle tahliye edilmişti. Olaydan 4 ay sonradan tahliye edilen Koşan hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.

Arzu KAYA

BENZER HABERLER

Burçlar Nuray Sayari 23 Ağustos 2019 Cuma Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Burçlar Nuray Sayari 22 Ağustos 2019 Perşembe Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Yay Burcu Nasıl Hediyelerden Hoşlanır

Yay burcu nasıl hediyelerden hoşlanır? Yay burcu astroloji dünyasının hediye seven burçlarındandır.  Önemli olan nasıl hediyelerden hoşlandıklarıdır. Yay burçları...

Hamileler Ne Yemeli, Ne Yememeli? Hamilelik ve Beslenme

Hamilelikte nelere dikkat edilmeli?    Hamilelik kadınlar için hayatlarında çok kutsal bir zaman dilimidir. İçinde canlı taşıdığını bilmek sonrasında ise hareketlerini hissetmek dünyada bir...

Akciğer Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Akciğer kanseri, en önemli görevi vücuda oksijen sağlamak ve hayati aktiviteler sırasında üretilen karbondioksiti uzaklaştırmak olan akciğerlerdeki kontrolsüz doku ve hücrelerin çoğalmasının bir sonucu...