Tramvayda öğrencilere yüzde 50 indirim

SAMULAŞ AŞ Idare Heyeti Üyesi Kadir Gürkan ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi aralarında yapılan görüşmeler sonucunda öğrenciler için tramvay ücretinde indirime gidilmesi kararı alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin üniversite ile Belediyeevleri istasyonuna dek 1,65 liraya seyahat etmek istedikleri yönünde kendilerine istek geldiğini söyledi.

Konunun SAMULAŞ AŞ Idare Heyeti toplantısında gündeme alındığını belirten Yılmaz, “Öğrencilerimize her konuda yanında olmaya, eğitime takviye vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizden gelen talebi bir kampanya haline dönüştürerek tüm hatta geçerli olacak ve 1,50 liraya denk gelecek şekilde promosyon uygulamalarının düzenlenmesini sağladık.” dedi.

Yürütülen çalışma ve konsey ile yapılan toplantılar sonucunda 20 biniş 30 lira, 50 biniş 75 lira olacak şekilde iki tür kampanya hazırladıklarını anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Raylı sistem istasyonlarında geçerli olacak şekilde kampanyanın devreye alınması için fikir birliğine varıldı. Samkart doldurma ve satış cihazlarından yalnızca ‘eğitim Samkartı’ olan öğrencilere bu fiyattan doldurma yapılabilecek. 86 bin eğitim Samkartı olan öğrencimiz var. Kampanya doğruca bu sayının 150 bini bulacağını tahmin ediyoruz. Kampanyayı kasım ayı içinde deneyeceğiz, eğer başvuru formu tutarsa bitmiş değerlendireceğiz.”

Yılmaz, dilekçe baştan sona 36 kilometrelik mesafeyi üniversite ile ilk ve orta dereceli öğrenim kurumu öğrencilerinin 1,5 liraya gidebileceğini kaydetti.

İlyas Gün

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.