Müezzinoğlu’ndan emekliye promosyon açıklaması

  0
  3

  Bakan Müezzinoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Valilik haysiyet defterini imzalayan Müezzinoğlu, ziyaretin gerisinde Muratpaşa Camisi’nde cuma namazını kıldı. Cami çıkışında, ölüm eden Meliha Tolun’un bahçede cenaze namazı için bekleyen ailesine başsağlığı dileyen Müezzinoğlu, sonradan Kazım Özalp Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

  Müezzinoğlu, burada Filistinli bir vatandaş ile Vahap Güngör adlı seyyar ayakkabı boyacısıyla bir zaman sohbet etti. Güngör, Bakan Müezzinoğlu’nun ayakkabılarının tozunu aldı.

  Esnafa işlerinde bolluk dileyen Müezzinoğlu, bir kuyumcu dükkanında işletmeci ve alışveriş yapan müşteriyle de görüştü.

  Müezzinoğlu, emeklilere ne süre promosyon verileceğini soran bir vatandaşa, “Bitireceğiz, azıcık tahammül. Sizin lehinize daha iyi olsun diye uğraşıyoruz.” yanıtını verdi. Müezzinoğlu, benzer vatandaşın, “Ne dek bekleyeceğiz” şeklindeki sorusunu da “azami yıl sonu.” diye cevapladı.

  Müezzinoğlu, sigara içen başka bir vatandaştan ise sağlığı için tiryakiliğe son vermesini istedi.

  Annesinin bebek arabasıyla gezdirdiği 6 aylık Hüseyin Efe Özkara’yı kucağına alıp seven Müezzinoğlu, “Ömrü verimli, şanslı olsun. Ben çok torun baktığım için merak etme.” dedi.

  Müezzinoğlu, esnaf ziyareti sırasında yanında gelerek, 10 sene önce vefat eden malulen emekli eşinden kendisine ücret bağlandığını ve böylece bitmiş evlenemediğini söyleyen Ethem Destek isimli vatandaşa, eşi ölen kadınlara da ücret bağladıklarını söyledi.

  Bakan Müezzinoğlu, keza Beşiktaşlı engelli bir gençle sohbet etti.

  Müezzinoğlu, Antalya EXPO Center’da dün açılan 7. Bölgesel Ürünler Fuarı’nı da (YÖREX) ziyaret etti. Stantları gezen Müezzinoğlu, İznik çini işlemesinin nasıl yapıldığını izledi, Uşak Tarhana Baba standında kendisine bardakla ikram edilen tarhanayı içti.

  Oktay Özden