Lice ve Hani’deki 16 mahallede sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerine tabi 16 kırsal mahallede 25 Ekim’de bildiri edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice ve Hani’de dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üstteki düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen teröristlerin ve işbirlikçilerinin etkisiz ülkü getirilmesi, bölgede teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla işlem düzenlendiği hatırlatıldı.

Işlem icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla sokağa çıkma yasağı bildiri edildiği hatırlatılan açıklamada, “25 Ekim günü saat 04.00’ten itibaren duyurulan yasaklama kararı 28 Ekim günü saat 05.00’ten itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza, kendilerinin can ve mülk güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Sokağa çıkma yasağı, Lice ilçesi Şenlik, Birlik, Ergin, Tuzla, Abalı, Çeper, Yamaçlı, Kıralan, Dernek, Daralan ve Duru mahalleleri ile Hani ilçesi Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Uzunlar ve Seren mahallelerini kapsıyordu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.