Array

Her Müslüman’ım diyenin arkasından gidecek miyiz?

Ağrı Valisi Musa Işın, “Bizler nasıl 15 Temmuz gecesi el birliğiyle Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) değil ettiysek, tekrar el birliği ile canımıza, malımıza, namusumuza, dinimize ve vatanımıza musallat olmuş olan bu taşeron örgüt PKK’yı da imha etmek zorundayız.” dedi.

Vali Işın, Patnos ilçesinde inşa edilen Ertuğrul Gazi Ortaokulunun başlangıç töreninde yaptığı konuşmada, ilçede 16 mektep inşaatının devam ettiğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişimini 79 milyon vatandaşın kenetlenerek püskürttüğünü anımsatan Işın, “Suriye ve Irak’ı görüyoruz. Ortadoğu’da neredeyse taş üstünde taş kalmadı.Sadece bu ülke kaldı, buna da 15 Temmuz’da suikast ettiler. Allah’a şükür, aziz milletimizin, Patnosluların kahramanlıkları bir uçtan bir uca vatandaşlarımız devletine ve vatanına sahip çıktı.” diye konuştu.

PKK’nın 32 yıldır milletin canına ve malına musallat olduğunu kaydeden Işın, şöyle devam etti:

“Bizler nasıl 15 Temmuz gecesi el birliğiyle FETÖ’yü değil ettiysek, yeniden el birliği ile canımıza, malımıza, namusumuza, dinimize ve vatanımıza musallat olmuş olan bu taşeron örgüt PKK’yı da yok etmek zorundayız. Yoksa biz daha çok can kaybederiz, çocuklarımız kandırılır, evimiz yanar, ciğerimiz yanar ve daha çok evimize ateş düşer. Biz aklımızı kullanalım. Bize hasar veren kim olursa olsun, isterse evladımız olsun, onun karşısında düşey durmamız gerekli. PKK ben Kürt’üm diyor. Kürt olduğumuz için onların yapmış olduğu bütün kötülükleri görmemezlikten mi geleceğiz? FETÖ, ‘Biz Müslümanız’ diyor, yaptırımlarını görmemezlikten mi geleceğiz? Her Müslüman’ım diyenin ardından gidecek miyiz? Her Kürt’üm diyenin gerisinde gidecek miyiz.

Terör örgütü çocuklarımızı götürüyor, malımıza canımıza kastediyor. Bu PKK daha Kürtlere ne yapsın, bana anlatır mısınız? Namusumuza göz dikiyorlar.”

Işın, “PKK seneye dağlarda olamayacaktır. Devletimiz, bir terörist kalmayana değin bu köpeklerle mücadele edecektir.” dedi.

Çocukların PKK terör örgütüne aleyhinde korunması gerektiğini ifade eden Işın, şunları kaydetti:

“Benim çocuğum olsa zeka, devlete tabanca çekiyorsa, günahsız insanlara tabanca çekiyorsa, vatanına ihanet ediyorsa, komşusuna zarar veriyorsa Allah bin kez belasını versin. Böyle bir evlat istemiyorum. Siz de istemeyin. Siz de çocuklarınızı bu eşkiyalardan koruyun. Size bu güne dek ne faydaları olmuş? 78 milyon insan öldürülmekle bitmez. 3-4 bin PKK’lı terörist bu ülkeyle baş edemez. Allah’a şükür zenginiz, güçlüyüz. Topumuz, tüfeğimiz ve uçağımız var. Siz kim oluyorsunuz, siz ama dağlarda gebereceksiniz, diğer yolu yok. Kış geldi, yatacak yeriniz olmayacak Allah’ın izniyle.”

Işın, törenin ardındaki çocuklarla kurdele keserek okullar ile pansiyonun açılışını yaptı. daha sonra sınıfları dolaşan Işın, bir süre sohbet ettiği öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti.

Törene Patnos Kaymakamı Engin Yalçın, Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Ağrı İl Özel Idare Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, muhtarlar, mektep müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

BENZER HABERLER

Burçlar Nuray Sayari 24 Ağustos 2019 Cumartesi Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Sevgiliye Söylenecek En Güzel Aşk Sözleri

Sevgilinize söylenecek en anlamlı en güzel aşk ve sevgi sözlerini haberimizde topladık. Geçmişten günümüze kadar değişmeyen temel duyguların başında sevgi vardır. Sevginin birçok şekli ile...

Zona Hastalığı Nedir? Zona Nasıl Anlaşılır? Zona Belirtileri

Son dönemlerde dermatolojik hastalıkların artması ile birlikte Zona hastalığı da ön plana çıkmaya başladı. Deri hastalıklarından en fazla görülen fakat olağan bir...

Burçlar Nuray Sayari 23 Ağustos 2019 Cuma Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Burçlar Nuray Sayari 22 Ağustos 2019 Perşembe Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...