Array

Gökçek: Kanuni olmayan hiçbir yardımı yapmadım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Habertürk TV’de açıklamalarda bulundu.

Gökçek’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Karalama kampanyasıyla ilgili ortaya atılanları CHP’lilere sormak lüzumlu. Bugün de sağda solda beyanat verenler onlar. Melih Gökçek dedin mi karşında hoplayan zümre CHP vekilleri oluyor. Bu da gayet doğal. Meyveli ağaç taşlanır. Ama bizde meyve bitmiyor evelallah.””Benim oğlum talip oluyor, kabiliyetsizse başarılı olması mümkün yok. Kendisinde bir şey olacak fakat başarı olacak. Oğlumun başarılı bir televizyon hayatı var. Düşman bile söylüyor bunu. Ben 37 yaşında belediye başkanı oldum”

“BENDEN DAHA BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM”

“Rahmetli Özal, öldü hayattan çekildi Ahmet Özay aday oldu. Bir dönem seçildi lakin sonra rahmetli babası gibi kabiliyetli olsa devam ederdi. Ama etmedi. Osman da eğer kendi yeteneği varsa yürür gider. Yoksa hiçbir şey yapamaz. Onun için Osman’a yapılan tenkitlerin hileli olduğuna inanıyorum. Melih Gökçek olarak benden çok daha başarılı olacağına inanıyorum”

“Melih bir şeyi itekler de oğlunda iş yahut hiçbir şey olmaz. Lakin oğlunda iş varsa Melih’e gereklilik değil. Oğlumun bana ihtiyacı olduğuna inanmıyorum. Siyasetin son demlerine geliyoruz. Bu da genç bir insan olduğu için ilk demlerini yaşıyor. Allah yolunu açık tutsun.”

“BABA BUGÜN ŞEHİT OLMA GÜNÜ”

“Darbe teşebbüsü günü sayın Cumhurbaşkanımız 12’yi 24 geçe ekrana çıktı. Sonrasında ekrana çıkanlarn değeri var ama öncesinde 3 kişi telefonla katıldı, bir kişi canlı yayına çıktı. Osman canlı yayına televizyonda çıktı. Benim yanıma geldi. ‘Oğlum idare etmemiz lazım bu direnişi’ dedim. ‘Baba benim televizyona ve sokağa çıkmam lüzumlu’ dedi. ‘Oğlum bak öldürürler seni’ dedim. ‘Baba bugün şehit olma günü ben gidiyorum’ dedi. 16 dakika konuştu. Oradan TRT’ye gidip orayı kurtardılar. Benim oğlum Türkiye’de hiçbir gencin televizyona çıkıp yapamayacağını yaptığı için kibir duydum”

“KIŞISEL ÇEKİŞMELER ATO’YU YIPRATMIŞTI”

“Ümit ediyorum ancak kazanır. Öteden beri rahatsızlık vardı ATO meclisinde. Fazla farklı alanlara yönlendirilmiş gruplar var. Salih beye aleyhinde emin tutumlar vardı. O gruplar dolayısıyla zaten ben ATO’ya gitmez oldum. Shopping Fest yaptık. Sonrasında yapılan harcamalar konusunda birbirlerini suçlama ettiler. Lüzumsuz bir çatışmanın içerisinde aktör olacaktık. bir daha yardım etmedim. Kişisel çekişmeler ATO’yu yıpratmıştı. Ümit ederim ki Osman seçilirse, bütün aksine bütün grupları kucaklayıcı Ankara bilhassa esnafının lehine neler yapacağız konusunu vurguladı. Sevsek de sevmesek de kavga haline döndürmeyelim dedi. Ondan dolayı da hoşnut oldum. ATO başkanı olursa Ankara esnafına güzel katkıları olur”

“HER KURUM FETÖ TEMİZLİĞİ YAPIYOR”

“Devlet bütün kurumlarında FETÖ operasyonu yapıyor. Biz de ilişkili olanların ilişkisini kestik. 400’ün üzerinde birey var. Her kurum kendisini temizliyor. Tesadüfen Bank Asya’ya hesap da yatırmış olabilir. FETÖ’cü olduğu anlamına gelmez. Şu başlıca değin kesinleşen rakam 70 küsür.”

“KILIÇDAROĞLU FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜ”

“Kılıçdaroğlu 15 Temmuz harekatından sonradan kamuoyunun baskısıyla Yenikapı ruhunun içine dahil oldu. Birincil defa FETÖ adını kullandı. Ve FETÖ teslim edilmeli dedi. FETÖ’cülere aleyhinde konuşma alıyor göründü. Önce Artvin’de suikast teşebbüsü oldu. Bilhassa en önemlisiydi. ABD Büyükelçisi Kılıçdaroğlu’nun yanına geldi. Bana yansıyan bilgiler, Kılıçdaroğlu’na niçin AKP mitinglerine katıldınız tarzındaki tenkitlerdi. Üçüncüsü de onun derhal ardından FETÖ’cüler tarafından korkutma kampanyası içine girdi. aniden fabrika ayarlarına döndü. Başladı her yerde itham etmeye. Darbe komisyonunda da aynısı yapılmak isteniyor.”

“KANUNİ OLMAYAN HİÇBİR YARDIM YAPMADIM”

“Kılıçdaroğlu bu mevcut suikast teşebbüsü, ABD elçisiyle konuşması, FETÖ’cülerin tehditleriyle fabrika ayarlarına döndü. Bunun tek nedeni budur. FETÖ’cüler sayın Baykal’ı nasıl uzaklaştırdılar görevinden? Kasetle. Onlarda metod böylece fazla ancak. Korkutma onlar için bayağı bir olay. Diledikleri CHP’liyi şu ya da bu nedenden korkutma edebilirler. Vatandaşlar şu sözlere uyarı etsinler. Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar bundan sorumluluk sahibi falan. Ben kanuni olmayan hiçbir yardımı yapmadım. Benim verdiğim bir tane arsa yok. Benim bunlarla üst seviye ilişkim oldu. Türkçe olimpiyatlarında inanarak iltifat etmişimdir. Benim iki oğlum onun okulundan mezun. Çocuklarım üstünde hakkı olduğu için yaptım.”

“HEMEN BEN Mİ SORUMLUYUM?”

“Arkadaş grubunuzda yardımsever biri var. Ama adam çabuk katil. böylece güzel saklamış fakat, ispatlamakta zorlanıyorsunuz. Etrafınıza anlatıyorsunuz. Siz çekiliyorsunuz, görüyorsunuz olayı. Bu sefer düne dek sizin yanınızda diye düşmanlık yapan birileri onları himayeleri altına almaya başlıyor. Şu Anda ben mi sorumluyum, ben uyarı ettiğim halde onlarla birlikte olanlar mı sorumluluk sahibi? Elbette benden sonra onlarla birlik olanlar sorumluluk sahibi”

“KENDİME HAS METODLARIM VAR”

“Bizim gibi tepki koyan birçok insan var. Önceden FETÖ’nün hizmet hareketi denilen hareketiyle yakın münasabeti olmuş ırk var. Olayları görünce dobra dobra konuşma koyup çaba ediyorlar. Onlara bundan böyle FETÖ’cü aramak muhtemel mü? Zihinleri karıştıran bir durum var. Gazetelere intikal etti. FETÖ, bana hakaret edin, sövün, bunlar alçak diyebilirsiniz diyor. Bu sefer o kadar bir güçlük ortamı oluyor ama insanları ayıklamakta sorun yaşıyorsunuz. Benim kendime has metodlarım var. Çözüyorum insanları. Rahatlıkla anlayabiliyorum her insanın anlayabileceği iş değil. FETÖ’nün peygamberimizle konuştuğumuzu iddia ediyorlar. Olacak şeyler mi bunlar? Lakin inanıyorlar”

“BENİM VİCDANIM KUYTU”

“Melih Gökçek ailesi olarak FETÖ mücadelesinde ilk 5 sayılsa birisi biziz. Benim vicdanım bakimli. Sayın Cumhurbaşkanının sözlerinden bir hassaslık yapmadım. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizden şikayetçi olduğunu sanmıyorum. Onu sayın Cumhurbaşkanına sormak lazım. Bilhassa Türkiye’de FETÖ’cüler CHP kanalıyla FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalışıyorlar. CHP’ye böyle bir atama verilmiş. bir defa insanlara gaddarlık edip etmediğimizi anlamak için FETÖ’nün işlediği cinayetleri anlamamız lüzumlu.”

“ŞIKE OLAYI YOKTUR DEMİYORUM”

“Aziz Yıldırım’a operasyon yapıldı fakat Türkiye’de şike var mıydı? Yüzde bir trilyon vardı. Şu lahza bilmiyorum fakat mutlaka vardır. Belli kişilerin spor hayatından çıkması gerekli. Bütün Türkiye bunu biliyor. Hile olayı yoktur demiyorum. Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesi FETÖ işi. Bülent Arınç’a suikast haberleri de FETÖ işi. Deniz Baykal, MHP’lilerin kaset olayları, MITOS krizi, Rahmi Koç’a suikast, Gezi olayları, MIT tırları, Davutoğlu-Fidan’ın ses kaydını ortaya düşüren, düşürdükten sonradan Kılıçdaroğlu’na kaset veren bunlar, Rus uçağını düşürenler bunlar. Bunlar vatan haini.”

“PKK’LILAR İŞGAL İÇİN GİRİYORDU”

“Güneydoğu’da başarılı olamamız en ince ayrıntısına kadar FETÖ yüzünden. Eğer darbe olsaydı Güneydoğu’dan hem PKK’lılar, keza DEAŞ’lılar giriyordu. Görevleri değişikti. PKK’lılar işgal için giriyordu. Olaylar başladığı anda PKK ortadan kayboldu. Kesinlikle Türkiye’ye girmek yok diyorlardı. Emir bekliyorlardı. DEAŞ’lıları FETÖ Alevi mahallelerinde bir anda öldürme vakaları başlayacak, Alevi-Sunni kavgası başlayacak ve Türkiye kaosa girecekti. 15 Temmuz’dan Kandil’in haberi var.”

“BU ORGANİZASYONU YAPMASAM NE OLURDU?”

“Biz o akşam vefat listesindeydik. Adaletli Yetim takip ediyordu bizi. Dikmen taş ocağına bomba attılar. Bomba patlayınca yerimizi saptama ettiler dedim. Pek çok telefon konuşması yapınca onlar nerede olduğumuzu buldular. Oradan çıktım Keçiören istikametinde dolaştım. Üçüncü anons geldi Keçiören negatif dediler. Twitter’da bana laf atıyorlar. Korkup da gecekonduya saklandı diye. Bir adam saklansa kaç saat saklanır? Ilk anda sokağa çıkıp yakalansam, bu organizasyonu yapmasam ne olurdu? Dozerlerle, meslek makineleriyle sokağa döküldük. Kalkıp bu çağrıları yapmasam yakalansam mı iyiydi? Oğlum sokağa çıktı. Muhakkak bir yerde olacaktım. başlangıçta bir binaya gittik, binanın üzerinde FETÖ’cü oturuyor. Yarım saat içinde yakalanırdık”

“ABD VE İSRAİL’İN DENEYİ GÖLCÜK DEPREMİNİ TETİKLEDİ”

“İnanarak bunu söylüyorum. İstanbul’da olabilecek bir yer sarsıntısı, bilhassa belli bir takım ülkelerin yapmış olduğu incelemeler var. Yer Sarsıntısı makinaları var, Tesla diyorlar. Fay hattında biriken enerjinin tetiklenmesi. Bir gaz birikmesi var, olabilir. Ama var olsa zeka bunun tetiklenmesi söz konusu. Bunun en güzel örneği Gölcük depremi.

Gölcük’teki olay şu. ABD’de bir fay hattı var, bu fay hattı tıpatıp Türkiye’dekine benziyor. İsrail ile ABD bu fay hattında bu denemeyi yerine getirmek istiyorlar. pek birbirine benziyor ancak, San Antonio’daki fay hattını tetikleyip deney yerine getirmek istiyorlar. Gölcük’teki de benzer olunca hafif hafif deneyecekler, iddiaya göre gazı alacaklar. Fakat teknik olarak beceremedikleri için o tetikleme büyük depremi meydana getiriyor. İstanbul’da da zelzele olursa delili bu toptur. Böyle bir top çıktığı anda kendiliğinden olduğunu bahis edemezsiniz. Türkiye, darbe girişimini atlattı. Türkiye artık darbe ile yok edilemez. Yeni metodları var. 14 Ağustos’ta deprem olsaydı, FETÖ ben demedim mi diyecekti. Benzer avaneleri okuyor, patlatırsa FETÖ’nün dediği oldu diyecekler. Bu milletlerarası güçlerin oyunu.

Hükümete çağrı yapıyorum. Marmara’da tanıdık olmayan sismik araştırma gemisi, ABD’lilerin, İsraillilerin gemileri dolaşmasın.”

BENZER HABERLER

Burçlar Nuray Sayari 23 Ağustos 2019 Cuma Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Burçlar Nuray Sayari 22 Ağustos 2019 Perşembe Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Yay Burcu Nasıl Hediyelerden Hoşlanır

Yay burcu nasıl hediyelerden hoşlanır? Yay burcu astroloji dünyasının hediye seven burçlarındandır.  Önemli olan nasıl hediyelerden hoşlandıklarıdır. Yay burçları...

Hamileler Ne Yemeli, Ne Yememeli? Hamilelik ve Beslenme

Hamilelikte nelere dikkat edilmeli?    Hamilelik kadınlar için hayatlarında çok kutsal bir zaman dilimidir. İçinde canlı taşıdığını bilmek sonrasında ise hareketlerini hissetmek dünyada bir...

Akciğer Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Akciğer kanseri, en önemli görevi vücuda oksijen sağlamak ve hayati aktiviteler sırasında üretilen karbondioksiti uzaklaştırmak olan akciğerlerdeki kontrolsüz doku ve hücrelerin çoğalmasının bir sonucu...