FETÖ imamının Kuzey Irak’ta ki ihanet buluşması

  0
  4

  Birbirlerine siyahla beyaz değin zıt görünen HDP ile FETÖ’nün Kuzey Irak’ta kol kola temaslarda bulundukları ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı’nın başına 1 milyon lira ödül koyduğu FETÖ’nün İsrail ve Ortadoğu İmamı Harun Tokak’ın HDP’liler ile birlikte PKK, MLKP, TKP, YCK, ERNK ve KUK gibi terör örgütü üyeleriyle toplantıya katıldığı belirlendi.

  TAN’LA ALT YANA

  Uşak’ta yürütülen FETÖ soruşturmasında hakkında yakalama kararı bulunan Harun Tokak’la benzer olan konut ve işyerlerine işlem düzenledi. Buralarda çok sayıda dijital örgütsel verilere el konuldu. Ele geçirilen bilgisayarlarda yapılan incelemelerde, Harun Tokak’ın Kuzey Irak’ta çekildiği belirlenen fotoğraflarında FETÖ-HDP-PKK işbirliğinin kanıtlarına ulaşıldı. Fotoğraflarda FETÖ’nün üst seviye yöneticilerinden Tokak, HDP Milletvekili

  Altan Tan ile görülüyor.

  BAĞLANTILARI ÇÖZÜLDÜ

  Soruşturmayı derinleştiren polis, Harun Tokak ile beraberindekilerin Kuzey Irak’ta birçok terör örgütü üyesi ile görüşme yaptığını belirledi. İstihbarat birimleri Harun Tokak’ın Kuzey Irak’ta HDP Milletvekili Altan Tan’ın yanı sıra görüştüğü isimleri ve bağlantılarını deşifre etti. Soruşturma dosyasına giren belgeler ve fotoğraflarla FETÖ-HDP-PKK ortaklığı kanıtlanmış oldu.

  İŞTE GÖRÜŞÜLEN O ALÇAK ÖRGÜTLER

  – İstihbarat birimlerinin tespitlere kadar başına 1 milyon TL ödül konulan Harun Tokak’la birlikte Kuzey Irak’a giderek toplantıya katılan örgüt yöneticilerinin isimleri şöyle: S. K. (MLKP), U. F. (Troçkist), A. D. (TKPK), K. K. (DSİH), S. Y. (MLKP), D. A. (PKK), M. T. (PKK), Ş. S. (TKSP-PSK), Ü. A. Ç. (PKK/KCK), C. S. (PKK/KCK), T. A. (YCK-ERNK Silahlı kanat), A. F. B. (PKK/KCK), T. S. S. (KUK Kürt Milli KurtuluşCE)

  HARUN TOKAK KİMDİR?

  – FETÖ’nün yokuş idare kadrosunda bulunan Harun Tokak, 1997-2008 yılları aralarında Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanlığı’nı yürüttü. FETÖ/PDY’nin İsrail ve Ortadoğu imamlığını yapan Harun Tokak, Fetullah Gülen’in danışmanlığını yapan Başyüceler Meslisi’nin de üyesi. Tokak İçişleri Bakanlığı göre aranan teröristler listesinde yeşil listede bulunuyor. Tokak’ın yakalanmasına asistan olanlara 1 milyon lira ödül verilecek.