Cizre’ye modern park

  0
  11

  Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Kaymakamlık, Cizre Belediyesi ve Dicle Yeniden Yapılanma Ajansı işbirliğiyle Dicle Nehri kenarındaki 9 bin metrekarelik alanda modern bir park yapı edildi.

  Cizre Kaymakamlığından yapılan açıklamaya tarafından, Kaymakamlığın ailelere karşın hazırladığı Sur Dibi Aile Parki projesinin Dicle Yeniden Yapılanma Ajansı göre kabul edilmesiyle ilçe modern bir parka kavuştu.

  Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Dicle Kalkınma Ajansı Turizm Şehir Sanayi Altyapısı Finansal Takviye Programı zarfında sunduğu ve Sur Dibi Aile Parkı olarak hazırlanan proje başarıyla tamamlandı.

  Köylere Hizmet Götürme Birliği, Cizre Belediyesi ve Dicle Kalkınma Ajansı desteği ile Dicle Nehri kenarında yapılan Sur Dibi Aile Parkı yapım çalışmaları sona erdi.

  Şırnak Valisi Ali İhsan Su ve Kaymakam Ahmet Adanur, yakın zamanda açılışı yapılması planlanan parkı inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

  Dicle Nehri kenarında 9 bin metrekarelik alanda yapılan parkta, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, sportif faaliyetler için ekipmanlar ve dinlenme alanları yer alıyor.