Array

Başbakan Binali Yıldırım’dan 29 Ekim mesajı

İşte Binali Yıldırım’ın 29 Ekim mesajı:

“Bugün ülkemizin her köşesinde, Cumhuriyetimizin ilanının 93. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutluyoruz.

29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Ülkesini işgal etmek isteyen güçlere aleyhinde epik bir istiklal mücadelesi veren milletimiz, kazandığı büyük zaferi, ulusal iradeyi esas bölge Cumhuriyeti duyuru ederek taçlandırmıştır.

Milletimiz bu kararıyla hakimiyetin insanlar iradesinde olduğunu duyuru etmiş ve Cumhuriyetimizi candan sahiplenmiştir.

Ülkemiz, cumhuriyetin ilanıyla birlikte kalkınma, ilerleme ve modernleşme yolunda fazla manâlı mesafeler kat etmiş ve bugün çağdaş dünyanın saygıdeğer ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Yeni bir anayasa yapmak için milli iradenin tezahür ettiği böyle bir dönemde, coşkuyla kutladığımız bu Cumhuriyet Bayramı’na milletimiz farklı bir ağırlık atfetmektedir.

Modern ve evrensel değerler çerçevesinde hazırlayacağımız bir anayasa, keza aziz milletimizi birbirine daha çok kenetleyecek, ayrıca de Cumhuriyetimizin temellerini fazla daha sağlam, çok daha sarsılmaz kılacaktır.

“SİYASAL SİSTEM OLARAK BAŞKANLIĞI BENİMSEYEN YENİ ANAYASA İLE YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

Ülkemiz, insan onurunu korumayı esas bölge, insan hak ve özgürlüklerini güçlendiren, vatandaşlarımızın bütün haklarını yurttaşlık hukuku esasında güvenceye alan, kuvvetler ayrılığı prensibini koruyan, hukukun üstünlüğü ilkesinden taviz vermeyen, siyasal sistem olarak başkanlığı benimseyen, demokratik ve özgürlükçü bir yeni tüzük ile yoluna devam edecektir.

Bölgesel ve küresel önemi her geçen gün daha da belirginleşen Türkiye Cumhuriyeti’nin, sahip olduğu demokrasi kültürü, hukuk devleti kimliği, gücü ve birikimi sayesinde 21’inci yüzyıla damgasını vuracağına bütün kalbimle inanıyorum.

Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, köklü bir hak ve barış medeniyetinin mirasçısı olan milletimiz, birbirine sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarını yapı edecektir.

bu vesileyle, öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen tüm istiklal kahramanlarımızı şükranla anıyorum.

Cumhuriyetimizin 93. yılını algılama ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, bütün vatandaşlarımın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

BENZER HABERLER

Akciğer Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Akciğer kanseri, en önemli görevi vücuda oksijen sağlamak ve hayati aktiviteler sırasında üretilen karbondioksiti uzaklaştırmak olan akciğerlerdeki kontrolsüz doku ve hücrelerin çoğalmasının bir sonucu...

Burçlar Nuray Sayari 21 Ağustos 2019 Çarşamba Günlük Burç Yorumları – Astrolojin

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Balık Burcu Neden Çok Ağlar?

Balık Burcu Hakkında Zodyaktaki en hüzünlü burç elbette ki balıklardır. Balık burcu adeta on iki burcun bütün duygularını kendi bünyesinde toplamıştır. Balık burcunun zodyaktaki tüm...

Şeker Hastalığı Nedenleri

Günümüz de tüm Dünya’da yaygın olarak bilinen bir diğer adı da Diyabet olan bir hastalık türüdür. Son zamanlar da tüm Dünya da birinci sırada...

Haşimato Hastalığı Nedenleri

Haşimato Hastalığı Bu hastalık 1912 yılında Japon Doktor Hakaru Hashimoto yaptığı çalışmalarla ortaya çıkarmıştır. Adını da bu bilim adamının soyadından almıştır. İlk yapılan çalışmalarda bu hastalığa...