Arsasından geçen yolu çekyatlarla trafiğe kapattı

  0
  6

  İl merkezindeki Zahit Mahallesi Fahrettin Kumbasar Sokak’ta yaşamış Ensar Işine Düşkün, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir vakit önce Bayburt Belediyesince açılan yolun arsasının kendisine tapulu olduğunu söyledi.

  Belediye yetkikilerine bu durumu bildirmesine karşın dikkate alınmadığını öne süren Işine Düşkün, çalışmaların sürdürüldüğünü ve yolun son olarak asfaltlandığını belirtti.

  Vatandaşları mağdur etmek gibi bir amacının olmadığını ifade eden Işine Düşkün, “Belediyeye müracat ettim ve tapuyu onlar da gördü. Yolu yapmaları gereken yer diğer bir sitenin arkası. Fakat hangi belediye başkanı geldi ise hepsine gittim, dedim. Hiçbiri istinat duvarı yapıp o yolu yapmadı. hemen da benim evimden eşim, çocuklarım dışarı çıktığı vakit yoldan geçen arabalar çarpabilir.” diye konuştu.

  Işine Düşkün, belediye göre yol ulaşıma kapatıldığı vakit protesto nedeniyle koyduğu çekyatları kaldıracağını aktardı.

  – “Yol trafiğe kapatılacak”

  Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, yol olarak kullanılan alanın vatandaşın tapulu arsası olduğunu, yolun en kısa sürede trafiğe kapatılacağını belirterek “Yol, bir alt taraftan Ayyıldız Caddesi kullanılarak geçirilecek. Sürücülerin yolu takriben 100 metre değin uzamış olacak.” ifadelerini kullandı.

  Abdulkadir Nişancı