Ankara’da bu yollar trafiğe kapatılacak

TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, kapatılacak yollarla ilgili şöyle denildi: “29 Ekim 2016 günü, saat 09.30’da, Anıtkabir’de yapılacak törenler ile ilgili olarak; Gençlik Caddesi çift yönü olan, Akdeniz Caddesi çift yönü olan, Anıt Caddesi çift yönü olan olarak 29 Ekim 2016 günü, saat 07.00’den itibaren CHP İl Başkanlığının düzenlediği yürüyüş ardına kadar trafiğe kapatılacaktır. 29 Ekim 2016 günü, 13.00’te düzenlenecek Kortej Yürüyüşü ve saat 19.00’da düzenlenecek Fener Alayı Kortej Yürüyüşü güzergahı ile ilgili olarak; Çankırı Caddesinin tamamı ve caddeye bağlanan tüm cadde/sokaklar çift yönü olan, Atatürk Bulvarı’nın Millet kavşak ile Kuğulu Park Kavşağı aralarında kalan bölümü ve Bulvara açılan sokak/sokakların tamamı çift yönlü, İnönü Bulvarı’nın Atatürk Bulvarı ile Mevlana Bulvarı aralarında kalan bölümü ve Bulvara açılan cadde/sokakların tamamı çift yönü olan, Anafartalar Caddesi, Millet kavşaktan çıkrıkçılar yokuşu başına kadar çift yönlü, Kevgirli Sokağın Bentderesi Caddesi ile Hisarpark Caddesi ile Konya Cadde arasında kalan bölümü çift yönü olan, Cumhuriyet Caddesi’nin tamamı ve caddeye açılan sokak/sokakların tamamı çift yönlü, Dikmen Caddesi’nin 15 Temmuz Şehitler Kavşağı ile Polisevi Kavşağı arasında kalan bölümü çift yönü olan, Talatpaşa Bulvarı’nın Adnan Saygun Caddesi ile Hipodrom Caddesi arasında kalan bölümü ve bulvara açılan cadde/sokakların tamamı çift yönü olan, Selimiye Caddesi ve caddeye açılan sokak/sokaklar çift yönlü 29 Ekim 2016 günü saat 07.00’den itibaren etkinliklerin sonuna kadar trafiğe kapatılacaktır. 29 Ekim 2016 günü, saat 15.00’de Celal Bayar Bulvarı Yüksek Seri Tren Garı Açılışı ile ilgili olarak; Celal Bayar Bulvarının; Devlet Demir Yolları Gazi Mustafa Kemal Hastanesi Kavşaktan Kurtuluş Kavşak arası, Bulvara açılan varyantlar, bağlantı yolları, cadde ve sokaklar dahil, 28 Ekim 2016 günü saat 11.00’den 29 Ekim 2016 günü program ardına kadar çift yönü olan trafiğe kapatılacaktır. Cumhuriyet Millet Partisi Organizesinde, 29 Ekim 2016 günü, 11.00’de Cumhuriyet Bayramı yürüyüş etkinliği güzergahı ile ilgili olarak; Cumhuriyet Caddesi’nin tamamı ve caddeye açılan sokak/sokakların tamamı çift yönlü, İstanbul Caddesi’nin Atatürk Bulvarı ile Kazım Karabekir Kavşak aralarında kalan bölümü çift yönlü, Hipodrom Caddesi’nin Mevlana Bulvarı ile Cumhuriyet Caddesi arasında kalan bölümü çift yönlü, Talatpaşa Bulvarı’nın Atatürk Bulvarı ile Cumhuriyet Caddesi aralarında kalan bölümü çift yönlü, Kazım Karabekir Caddesi’nin İstanbul Caddesi ile Abide Caddesi arasında kalan bölümü çift yönlü, GMK Bulvarı’nın Maltepe Köprüsü ile Anadolu Meydanı aralarında kalan bölümü kayıtlı güzergaha açılan cadde/sokakların tamamı çift yönlü, Dögol Caddesi’nin Anadolu Meydanı ile Beşevler Kavşak arasında kalan bölümü ile kayıtlı güzergaha açılan cadde/sokakların tamamı çift yönü olan 29 Ekim 2016 günü saat 07.00’den itibaren etkinliklerin sonuna kadar trafiğe kapatılacaktır”

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI, FAALIYETLER BİTENE DEK RİNG YAPACAK

Ankara Valiliği’nin yön belirleme ve ring yapılacak yollarla ilgili yaptığı bilgilendirme ise şöyle: “Büyükşehir Belediye Başkanlığı EGO Genel Müdürlüğü Otobüsleri, MamakAltındağ Bölgeleri Dikimevinden dönüş yapacak, Ankaray Metroya yolcularını taşıyacaktır. SincanFatihEryamanEtimesgut Bölgeleri, Ümitköy Çayyolu Metroya yolcularını taşıyacaktır. KeçiörenYenimahalleAkyurtBatıkentEtlikPursaklar Bölgeleri, Batıkent Metro istasyonlarına (Batıkent-Ostim-Hastane-Demetevler-İvedik-Akköprü) yolcularını taşıyacaktır. ÇankayaGölbaşı Bölgeleri, AŞTİ (Ankaray), Çayyolu Metroya yolcularını taşıyacaktır. Semt otobüsleri, yolcularını semtlerden alarak yukarıda belirtilen metro istasyonlarına taşıyacaklar, yolcuların KızılayUlusSıhhiye Merkezlerine metrolar ile intikali sağlanacaktır.

Dolmuşlar, Özel Irk Otobüsleri ve öteki özel toplu taşıma araçları, semtlerden aldıkları yolcuları kapama noktalarına getirecek, yolcuları indirdikten sonradan yeniden semtlerine dönerek etkinlikler bitene kadar ring yapacaklardır.

Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, İlimizde yapılacak etkinlikler sebebiyle alınan emniyet önlemleri zarfında, trafik bakımından bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Vatandaşlarımızın, trafiğe kapatılan yol ve güzergah durumunu dikkate alarak günlük planlarını yapmalarının yararlı olacağı düşünülmektedir. Hemşehrilerimizin güvenlik ve trafik önlemleri nedeni ile bahşedilen rahatsızlığı anlayışla karşılamalarını bekleriz.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.