Ultimate magazine theme for WordPress.

AK Partili vekilden paraşütle Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Deniz Açık

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Divan Kurulu Katip Üyesi, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, geçen yıl su aşağı kutladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı‘nı bu sene yamaç paraşütüyle atlayış yapıp, havada Türk bayrağı açarak karşıladı.

Türk Hava Kurumu (THK) Türkkuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’ndeki C Tepesi’nden yamaç paraşütü öğretmeni Mevlüt Hoyraz ile havalanan Günay, inişin arkasından AA muhabirine yaptığı açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı İnönü ilçesinde kutlamayı istediklerini söyledi.

Cumhuriyetin 93. yılını havada paraşütle atlarken kutladıklarını ifade eden Günay, şöyle konuştu:

“Kuruluştan kurtuluşa’ diyoruz. Bilecik’in Söğüt ilçesinde kurulan bir imparatorluğun kurtuluşa ermesi ve yeni bir dönemin, cumhuriyet tarihinin başlaması da İnönü’den gerçekleşti. Fazla önemli bir dönüm noktası olan İnönü Savaşları’nın burada her yerde anılması, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının başlattığı mücadeleyi milletimizin iradesiyle nerelere getirdiğimizi yeniden hatırlamamız, bilhassa şu içinde olduğumuz günlerde, bunun değerinin ne aramak olduğunu çok iyi anladığımız dönemde böyle gururlu bir gün yaşıyoruz.”