Ana Sayfa 28 Ekim 2016'dan önemli gündem başlıkları
Array

28 Ekim 2016’dan önemli gündem başlıkları

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci yazan Nail Güreli’nin cenaze törenine ve Maltepe Belediyesinin toplu başlangıç programına katılacak.

(İstanbul/15.45/18.00)

2- Yeniden Yapılanma Bakanı Lütfi Elvan, Anadolu Ajansı (AA) Yayımcı Masası’na davetli olacak.

(Ankara/09.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AFAD’da ajans, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelecek.

(Ankara/10.00)

2Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı’nın “15 Temmuz Ulusal İradenin Yükselişi” fotoğraf sergisinin açılışına ve Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği kadar düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılacak, Türk-Amerikan Kültür ve Uygarlık Merkezi’ni ziyaret ederek Türk-Amerikan Milli Yönlendirme Komitesi temsilcilerini kabul edecek.

(Washington)

3- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Altındağ Belediyesinin Gülpınar Gençlik Merkezi ile Gülpınar Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nin başlangıç törenine katılacak.

(Ankara/11.00)

4- Egzersiz ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Antalya milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantıda bir araya gelecek, Valiliği ziyaret edecek.

(Antalya/09.30/12.15)

5- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu valilik koordinasyon toplantısına, Ortahisar’da Yankı Park temel atma töreni ve müze açılışına ve Erdoğdu Lisesi’nde düzenlenecek 15 Temmuz şehitleri anma programına katılacak.

(Trabzon/09.15/14.30/15.30/17.00)

6- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adnan Menderes Üniversitesi 2016-2017 akademik yılı açılış törenine katılacak.

(Aydın/10.30)

7- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Şuhut ilçesinde Emine Erdoğan İlim ve Kültür Merkezi’nin açılış törenine katılacak.

(Afyonkarahisar/14.00)

8- Afiyet Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi ve TİKA yetkilileri ile Arnavutluk’ta bir araya gelecek, hastane ve afiyet tesislerinde incelemelerde bulunacak.

(Tiran)

9- HDP Benzer Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır Bağlar ilçe binası önündeki etkinliğe katılacak.

(Diyarbakır/11.00)

10- HDP Benzeyen Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın gözaltına alınmasına ilişkin Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek basın açıklamasına katılacak.

(İstanbul/18.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye İnovasyon Haftası programına katılacak. Özlü ve Zeybekci, sonra Denizli’ye geçerek Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısına iştirak edecek, dağıtılmış ziyaretlerde bulunacak, iş adamları ve STK başkanları ile istişare toplantısı yapacak.

(Adana/10.00/Denizli/13.30-19.30)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Adıyaman 2. İnşaat ve Yapı Fuarı ve Adıyaman TOBB Kız İmam Konuşmacı Lisesi açılışı programlarına katılacak. Adıyaman Ticaret Borsası’nı ziyaret edecek olan Bakan Tüfenkci, Kredi Garanti Fonu Adıyaman Şubesi ve TSE Adıyaman Temsilciliği açılışına iştirak edecek.

(Adıyaman/15.30/16.30/17.30/18.15)

3- TÜİK, 2016 yılı nebati üretim 2. tahminini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Irak güçlerinin terör örgütü DEAŞ’ın kontrolündeki Musul’u kurtarma operasyonu takip ediliyor.

(Erbil-Bağdat)

2- Fırat Kalkanı Harekatı çerçevesinde Serbest Suriye Ordusu’nun Halep’in kuzeyindeki toprakları terör örgütlerinden kurtarması ve Suriye savaşına ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Halep-İdlib-Lazkiye-Hama-Humus-Haseke)

3- Yemen’deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana/Riyad)

AKTÜEL

1- Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin peşinde gelişmeler peşine düşüp takip ediliyor.

KÜLTÜR SANAT

1- Erdem Yayın Grubunca hazırlanan, Reza Hemmatirad’ın çizimlerinin yer aldığı “Okçular Tepesi-15 Temmuz Kahramanları” kitabının tanıtımı Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımıyla Okçular Vakfı’nda yapılacak.

(İstanbul/11.00)

2- Tanburi Cemil Bey, vefatının 100. yılında Beşir Ayvazoğlu, Mehmet Güntekin, İncila Bertuğ katılımıyla Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde anılacak.

(İstanbul/19.00)

3- Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Gençlik Komisyonu (Genç TYB İstanbul) tarafından Kızlarağası Medresesi’nde düzenlenen “Gençlerle Başbaşa” programına usta Murat Kekilli konuk olacak.

(İstanbul/19.00)

4- Eyüp Film Akademisi Sertifika Töreni, Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak.

(İstanbul/19.00)

5- Kubilay Dökmetaş’ın solist olarak katılacağı ve Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a istiklal mücadelesi ruhunu yansıtan “Kurtuluş Ağıtları” programı CRR’de gerçekleştirilecek.

(İstanbul/20.00)

SPOR

1- Dünya Karate Şampiyonası Avusturya’da sürüyor.

(Linz/10.00)

2- Basketbol THY Avrupa Ligi 4. haftasında iki Türk takımı Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşılaşacak.

(İstanbul/20.00)

3- Spor Toto Süper Lig’de 9. haftanın ilk maçında Gençlerbirliği ile Beşiktaş, Ankara 19 Mayıs Stadı’nda aleyhinde karşıya gelecek.

(Ankara/20.00)