MHP’li Ayhan: Teklifi inceleyip, tavır belirleyeceğiz

  0
  6

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Belirli Haluk Ayhan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, asıl muhalefet partisi CHP’nin, sağırlar diyaloğu yaratmak ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin haklı çıkışını ve uyarılarını gürültüye boğmak çabası içinde olduğunu savundu.

  Belirlenmiş Haluk Ayhan, “Bizim başkanlık sistemine olumlu baktığımızı iddia edenler TBMM’de ‘evet’, referandumda ‘hayır’ diyeceğimizi iddia edenler, Genel Başkanımızın ve parti sözcümüzün söylemlerini çarpıtarak ısrarla MHP’ye karşın bir algılama operasyonu yürütmeye çalışanlar, söylediklerimizi ısrarla anlamayıp amaç okumayı tercih edenler, kendi siyasi gaye ve hesaplarına tarafından durumu maniple etme sevdasına girenler, milletin zihnini bulandırmaya çalışanlardır.” ifadesini kullandı.

  MHP üstünde 7 Haziran seçimlerinden bu yanlamasına bilinçli bir şekilde aşındırma ve karalama operasyonunun devam ettiğini ileri süren Ayhan, ülkenin sorunlarından kaçmadıklarını, bu konunun çözülmesini istediklerini ve “Önce Meclis’e gelsin, TBMM’de değerlendirilsin” dediklerini aktardı.

  Ayhan, “TBMM’de anayasa teklifinin nasıl tartışılacağı, nasıl karara bağlanacağı bellidir. Nasıl genel kurulun oyuna sunulacağı ve orada nasıl oylanacağı bellidir. Bu noktada biz de bütün siyasi partiler gibi metni inceleyerek, kendi ilkelerimiz ve ülkülerimiz doğrultusunda tavrımızı belirleyeceğiz. Başından beri bunu söylüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

  Hüseyin Gazi Kaykı