Hemşireyi otobüste darbeden sanığın tahliyesine itiraz

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, hemşire Ayşegül Terzi‘yi darbettiği gerekçesiyle yargılanan kararsız Abdullah Çakıroğlu‘nun dün yargılandığı davada terhis edilmesine itirazda bulundu.

Başsavcı vekili Abdurrahman Üşenmez göre Anadolu 40. Asliye Canice mahkemesine gönderilen itiraz yazısında, üstüne atılı “İnanç, fikir ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını” müdahale etme ve “hakaret” suçlarından tutuklu bulunan Çakıroğlu’nun, mevcut kanıt durumu ve sanığın üzerine atılı suçların yasada öngörülen hürriyeti bağlayıcı cezaların daha alçak ve üst sınırları gözetilerek tahliyesine karar verildiği hatırlatıldı.

Dilekçede, “Sanığın üzerine atılı suçların niteliği hakkında varolan kanıt durumu, atılı suçlara ilişkin hürriyeti bağlayıcı cezaların süresi, esir kaldığı süre ve delillerin ayrıntılarıyla toplanmamış olması hep birlikte değerlendirildiğinde sanık hakkında verilen terhis kararının kaldırılarak, sanığın atılı suçlardan CMK 100 ve devamı maddeleri gereğince itirazen tutuklanmasına karar verilmesi istek olunur.” denildi.

Filiz Kınık