‘FETÖ, terörde de uyuşturucuda da var’

  0
  19

  ÖNDER YILMAZ

  – ILK SKANDAL ÇİFT TORBA OLDU: 2007’ye kadar bunlara kimse bir şey diyemedi. 2013’ten sonraise dokunan yanar, örgütün yapısı zulme uğrayanlar kadar biliniyordu. Yıllardan Beri yalnızca güvenlik içinde örgütlenmiş gösterildi. 1991’de bir kura yolsuzluğu olmuş, Ünal Erkan Emniyet Genel Müdürü iken yakalamıştı, çift torba ile çekiliş yapmıştı. Olayı araştıran başmüfettiş İzzet Sezgin Şener öyle eziyet fark etti ama felç geçirdi.

  – ÖZEL SINIFLARLA AMİR OLDULAR: 1987’de özel sınıf uygulaması başlatıldı. Polislikle ilgisi olmayan kişiler 8 ay eğitim ardından polis kolejini bitirmiş amirlerin haklarına sahip oldular. FETÖ’nün amir statüsüne yerleşmesi bu özel sınıflarla oldu.

  – ŞERH KOYDUM: Terfi Kurulu bir kez toplanır lakin on gün daha sonra bir defa daha buluşma çağrısı yapıldı. Muhalefet şerhi koydum. Bana Bulgar Alevisi dediler. Yargıya başvurdum, lehime sonuçlandı. 6 ay sonradan uyuşturucu işine monte edildim. 2013’te terhis oldum.

  Arslan, “Güneydoğu’da yapılan terörle mücadelede yaşanan aksaklıklarda FETÖ’nün etkisi var mı?” sorusu üstüne “Kuşkusuz. Terörün maksimum hortladığı yıllarda Güneydoğu’da Gülen’in a takımı görevliydi. Sadece terör açısından yok o yıllarda uyuşturucu işinde de bunlar var. Yakalananlar var. Ama himmet ve büyük paralar karşılığı geçişine göz yumulan konsorsiyumlar da var. En kilit yerlerde o yıllarda Gülen’in emniyet müdürleri var. Niye bunlar batıda bir yer istemiyorlar da Güneydoğu’yu istiyorlar? Sınırdalar veya uyuşturucunun güzergahıdaki İstanbul ve Antalya’da, Van’da Hakkari’de görevliler.