‘Birliğimiz vatan müdafaası yapan evlatlarımız için en büyük destek’

  0
  7

  İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bilmelisiniz ancak buradaki birlikteliğiniz, bugün ayrıca sınırlarımızın içinde ayrıca de sınırlarımızın haricen bu vatanın müdafaasını, istiklalimizin, hürriyetimizin, birlik ve beraberliğimizin müdafaasını yapan evlatlarımız için en büyük destektir.” dedi.

  Aristokrat, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarıyla sivil terör mağdurlarının ve yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarına atanması töreninde yaptığı konuşmada, bugün halk olmanın gerekliliğini daima birlikte yerine getirmenin onurunu yaşandıklarını belirtti.

  Şehit yakını ve gazilere seslenen Soylu, “Bilmelisiniz ki buradaki birlikteliğiniz, bugün keza sınırlarımızın içinde ayrıca de sınırlarımızın açık havada bu vatanın müdafaasını, istiklalimizin, hürriyetimizin, birlik ve beraberliğimizin müdafaasını yapan evlatlarımız için en büyük destektir.” görüşünü paylaştı.

  “Içten yaptığımız vakit şimdi aramızda bulunduğuna inandığımız, değerlerimizin bize o kadar emrettiği şehitlerimizin, bu toprağın aşağı yatıp da o toprağın altından bu ülkenin yarınları için halen bizimle beraber olanların doğrusu ülkemizin yarınlarının en büyük teminatı olduğunu biliyoruz.” diyen Soylu, bir şehit ailesini ziyarette, okulda, ailede öğrendiklerinden daha büyük bir terbiyeyi ve öğretiyi aldıklarını söyledi.

  Soylu, şehit yakınlarının, söylediği her cümlenin, ortaya koyduğu her düşüncenin Cenabıallah’tan olduğunu bildiklerini de dile getirerek, bir şehit evi ziyaretindeki anısını şöyle paylaştı:

  “Evladını 4 saat önce toprağa veren bir baba, eğer bu duygulara sahipse bizim ayrı bir işlem içinde işlerimize bakmamız gerekli. Söylediği şuydu, ‘Bakan Bey, ben evladımı verdim ama bir evladım daha var onu da veririm. Vatan sağ olsun. Lakin size bir şey söylüyorum, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkın.’ Evladından daha ziyade devletine, milletine, devletinin ve milletinin bayrağını onurla taşıyana sahip meydana çıkan bir milletin unsurlarıyız. Allah milletimizden razı olsun. Allah şehitlerimizin şefaatiyle, gazilerimizin duasıyla yollarımızı açık eylesin.”

  “Bu milletin mensubu olduğumuz için Rabb’imize şükrediyoruz”

  Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da söz konusu vatan, sancak, ezan olduğunda gerisini detaylar olarak gören büyük bir milletin mensubu olunduğunu vurguladı. Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

  “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır diyen bir milletin evlatları olarak gerek teröre aleyhinde gerek bu milletin kaderiyle oynamak isteyen, bu milletin liderini katletmek isteyen, milleti, değerleri için toprak olmayı göze almış bir lideri katletmek isteyen o hainlere karşısında karanlık 15 Temmuz gecesini parlak 16 Temmuz sabahına çevirmiş büyük bir milletin mensuplarıyız. Bu milletin mensubu olduğumuz için Rabb’imize şükrediyoruz.”

  Müezzinoğlu, parlak 16 Temmuz sabahını yaşatan, geleceğe olan umudu artıran şehitlere rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

  Düşmanların korkacağı, çekineceği, öbür öbür tuzaklar kuracağı, çukurlar kazacağı süreçlerin bundan sonradan da olabileceğini dile getiren Müezzinoğlu, “Ama bu milletin tüm tuzakları bozacak ve tuzakları kuranları bu tuzaklara düşürecek, çukurları kazanları o çukurlara gömecek iradesi de feraseti de cesareti de var.” dedi.

  Merve Yıldızalp