Beşiktaş’ta panik anları!

    0
    7

    BEŞİKTAŞ’TA BEDAŞ işçilerinin kazı çalışması esnasında doğalgaz borusu patlayıp alev aldı. Durum, Beşiktaş Abbasağa Mahallesi Nurtanesi Sokak’ta saat 11.00 sıralarında meydana geldi. BEDAŞ’a tabi işçilerin cadde içerisinde kazı çalışması yaptığı sırada doğalgaz borusu az önce belirlenemeyen bir nedenle patladı. Şebekeden sızan gaz biranda ateş aldı. ALEVLERİN ÜZERINE KUM ATARAK SÖNDÜRMEYE ÇALIŞTILAR

    İşçiler ve çevredeki vatandaşlar yangını kum dökerek söndürmeye çalıştı; fakat yetersiz kaldı. İhbar üzerine bölgeye İGDAŞ ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İGDAŞ ekipleri doğalgazı keserken itfaiye de alevlere müdahale ederek söndürdü. Borunun patlamasında ve sonrasında çıkan yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, bir evin dış cephesinde maddi zarar meydana geldi. “KUVVETLI BİR SES VARDI”

    Semt sakini Metin Vatangül, “Doğalgaz borusu patladı sanırım. Vananın bulunduğu yerde ufak bir kaçakla başladı. Üzerine kum attılar. Sonra büyüdü. Kasli bir ses vardı. İşçiler söndürmeye çalışınca biz de yardım ettik” dedi.