Van Persie için sürpriz iddia!

F.BAHÇE’NİN Hollandalı yıldızı Robin van Persie’nin eşi Bouchra, Ankara ve İstanbul’da yaşanan terör saldırıları nedeniyle çok bunaldı. Bombalar patladıktan sonra bir süre çocuklarını okula bile göndermedi. Robin van Persie de bu bunaltıcı havadan kurtulmak için özel bir uçak tutup ailesini Milano’ya götürdü. Hollandalı futbolcu, takıma 3 gün izin veren Teknik Direktör Vitor Pereira’dan ekstra bir gün daha izin alıp, Milano tatilini 4 güne çıkardı. Van Persie, Cuma, cumartesi, Pazar ve pazartesi Milano’da güzel bir tatil programı yapıp hem ailesine moral verdi hem de “Oynayamıyor. Oynayınca gol atamıyor” tartışmalarının yorgunluğunu üzerinden attı.

“SEZON SONU GÖRÜŞELİM” DEMİŞTİ

Buraya kadar her şey normal, olabilir ailesini stresten uzak tutup, kafasını boşaltmak isteyebilir. Ancak Robin van Persie, Dubai’yi çok seviyordu. Moussa Sow’la da Dubai sohbetleri yapardı. Peki, Hollandalı futbolcu, hava da güzel, sıcak Dubai değil de neden İtalya’yı tercih etti, neden Roma’ya yakın, Milano’ya gitti? Bu soruya bazı çevreler enteresan bir cevap veriyor: “Lazio ile görüşme yapmak için İtalya’ya gitti.” İtalyan kulübü, Robin’e çok cazip bir transfer teklifinde bulunmuştu. Ancak RvP sözleşmesi devam ettiği için Lazio yöneticilerine “Sezon sonunu bekleyelim” demişti.

KLOSE’NİN YERİNE TRANSFER EDİLECEK

Robin van Persie’nin, 4 günlük tatilde İtalya’yı tercih etmesi de Sarı-Lacivertli kulüp çevrelerinde “Lazio ile bir görüşme mi yaptı?” diye yankılandı. Lazio ile Robin van Persie arasında el altından bir görüşme mi ayarlandığı merak konusu oldu. Corriere dello Sport’a göre, Lazio Robin van Persie’yi yaz transfer döneminde Alman futbolcu Miroslav Klose’nin yerine kadrosuna katmak istiyor. İtalyan gazetesi, Hollandalı golcünün yüksek maaşına karşın, istediğini bulamadığı Türkiye’den ayrılma niyetinde olduğunu öne sürerek, daha rekabetçi bir ligde kariyerini sürdürmek istediğini savundu.

(Akşam)

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.