Tuvalette Yapılan 13 Aktivite

  0
  6

  Millet olarak en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri de tuvaletler. Genellikle herkesin yaptığı ama kimsenin birbirine söylemediği şeylerden biri de tuvalette ihtiyaç gidermek dışında yaptığımız aktivitelerdir. Kimileri anlamlı, kimileri de gayet anlamsız şeylerdir bunlar. Bunun bilimsel açıklamasını bir araştırmak lazım. Biz bu sefer sadece hepimizin gizli gizli yaptığı tuvalet aktivitelerine yer verdik. En az bir tane maddede kendinizi bulacağınıza neredeyse eminiz 🙂

  1. Gazete, kitap ve dergi okumak

  Tuvalette yapılan eylemlerin en bilineni. Bunun için kenarda duran özel dergi ve kitaplar vardır; adı “tuvalet kütüphanesi” olarak geçer.

  2. Cep telefonundan oyun oynamak

  Eskiden bu iş için en uygun oyun yılan oyunuydu, o da akıllı telefonlar gelince maziye gömüldü. Şimdi tuvalette angry birds ve candy crush en çok oynanan oyunlardan.

  3. Şampuan arkasında yazanları okumak

  Bu sayede kimya bilgisini geliştiren çok fazla insan var. Anlasak da anlamasak da bütün o maddeleri okumaya engel olamıyoruz maalesef.

  4. Bulmaca çözmek

  Demek ki eskilerin dediği gibi tuvaletin zihin açan bir yanı da var. Normalde salonda oturup çözmeye çalışıldığından daha verimli sonuçlar alınıyor olabilir.

  5. Ganyan kuponu doldurmak

  Tabii bunun öncesinde koca bir at yarışı bültenini de okumak lazım. Tüm bu bilgilerin ışığında doldurulan ganyan kuponlarının tutma oranı acaba ne?

  6. Tuvalet kağıdından origami denemeleri yapmak

  Yaratıcılığın yeri ve zamanı olmadığının en iyi göstergesi. Bunu yaparken kendinize yetecek kadar tuvalet kağıdı ayırmayı unutmasanız iyi olur.

  7. Zamanı verimli kullanmak için makyaj yapmak

  Özellikle sabah işe yetişmeye çalışanlar için birebir. Karşınızda sabit duran bir ayna varsa makyaj yapmamak için hiçbir sebebiniz yok.

  8. Tek tek fayansları saymak

  Bir zeka egzersizi daha! Yatay ve dikey sıraları saydıktan sonra birbirleriyle çarparsanız doğru sonuca ulaşacaksınız.

  9. Laptop ile iş yetiştirmek

  Bu kadar işkolik olacak ne vardı? Bari tuvalette iş yapmasaydınız!

  10. Işık sönmesin diye sensöre kendini göstermeye çalışmak

  Bu aktivite diğerlerine göre keyfi değil mecburi sayılır. Işık sönmesin diye girdiğimiz şekiller, sensöre kendimizi göstermek için yerimizde yaptığımız zıplamalar çaresizliğin diğer adı.

  11. Birisine yapılacak ciddi konuşma için laflar hazırlamak

  İster toplantı için bir sunum konuşması olsun, isterseniz ikili ilişkileriniz için yapılacak bir konuşma olsun, tuvalette aklınıza çok güzel laflar gelir. Önemli olan bunları bir yere kaydetmek çünkü genelde unutuluyor.

  12. İhtiyaç listesi hazırlamak

  Kağıt kalem olmasa da alış veriş yapılacak şeylerin sıralı tam listesi böyle durumlarda birden oluşur.

  13. Cep telefonu faturasının ayrıntılarını kontrol etmek

  Oku oku bitmez. Küçücük yazıların her birinin dakikasını, numarasını kontrol etmek böyle durumlar için epey bir zaman demek.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz