Array

Tuvalette Yapılan 13 Aktivite

Millet olarak en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri de tuvaletler. Genellikle herkesin yaptığı ama kimsenin birbirine söylemediği şeylerden biri de tuvalette ihtiyaç gidermek dışında yaptığımız aktivitelerdir. Kimileri anlamlı, kimileri de gayet anlamsız şeylerdir bunlar. Bunun bilimsel açıklamasını bir araştırmak lazım. Biz bu sefer sadece hepimizin gizli gizli yaptığı tuvalet aktivitelerine yer verdik. En az bir tane maddede kendinizi bulacağınıza neredeyse eminiz 🙂

1. Gazete, kitap ve dergi okumak

Tuvalette yapılan eylemlerin en bilineni. Bunun için kenarda duran özel dergi ve kitaplar vardır; adı “tuvalet kütüphanesi” olarak geçer.

2. Cep telefonundan oyun oynamak

Eskiden bu iş için en uygun oyun yılan oyunuydu, o da akıllı telefonlar gelince maziye gömüldü. Şimdi tuvalette angry birds ve candy crush en çok oynanan oyunlardan.

3. Şampuan arkasında yazanları okumak

Bu sayede kimya bilgisini geliştiren çok fazla insan var. Anlasak da anlamasak da bütün o maddeleri okumaya engel olamıyoruz maalesef.

4. Bulmaca çözmek

Demek ki eskilerin dediği gibi tuvaletin zihin açan bir yanı da var. Normalde salonda oturup çözmeye çalışıldığından daha verimli sonuçlar alınıyor olabilir.

5. Ganyan kuponu doldurmak

Tabii bunun öncesinde koca bir at yarışı bültenini de okumak lazım. Tüm bu bilgilerin ışığında doldurulan ganyan kuponlarının tutma oranı acaba ne?

6. Tuvalet kağıdından origami denemeleri yapmak

Yaratıcılığın yeri ve zamanı olmadığının en iyi göstergesi. Bunu yaparken kendinize yetecek kadar tuvalet kağıdı ayırmayı unutmasanız iyi olur.

7. Zamanı verimli kullanmak için makyaj yapmak

Özellikle sabah işe yetişmeye çalışanlar için birebir. Karşınızda sabit duran bir ayna varsa makyaj yapmamak için hiçbir sebebiniz yok.

8. Tek tek fayansları saymak

Bir zeka egzersizi daha! Yatay ve dikey sıraları saydıktan sonra birbirleriyle çarparsanız doğru sonuca ulaşacaksınız.

9. Laptop ile iş yetiştirmek

Bu kadar işkolik olacak ne vardı? Bari tuvalette iş yapmasaydınız!

10. Işık sönmesin diye sensöre kendini göstermeye çalışmak

Bu aktivite diğerlerine göre keyfi değil mecburi sayılır. Işık sönmesin diye girdiğimiz şekiller, sensöre kendimizi göstermek için yerimizde yaptığımız zıplamalar çaresizliğin diğer adı.

11. Birisine yapılacak ciddi konuşma için laflar hazırlamak

İster toplantı için bir sunum konuşması olsun, isterseniz ikili ilişkileriniz için yapılacak bir konuşma olsun, tuvalette aklınıza çok güzel laflar gelir. Önemli olan bunları bir yere kaydetmek çünkü genelde unutuluyor.

12. İhtiyaç listesi hazırlamak

Kağıt kalem olmasa da alış veriş yapılacak şeylerin sıralı tam listesi böyle durumlarda birden oluşur.

13. Cep telefonu faturasının ayrıntılarını kontrol etmek

Oku oku bitmez. Küçücük yazıların her birinin dakikasını, numarasını kontrol etmek böyle durumlar için epey bir zaman demek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BENZER HABERLER

Burçlar Nuray Sayari 25 Ağustos 2019 Pazar Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Oğlak Burcu Eylül 2019 Yorumu

Oğlak burcu okurlarımız haftalık oğlak burcu , günlük oğlak burcu yorumu ve eylül 2019 ayı oğlak burcu aşk hayatı ve iş hayatı...

Cushing Sendromu Hastalığı Nedenleri ve Belirtileri

Cushing hastalığı nedenleri (Aşırı kortizol salgısı) Çok önemli olmakla birlikte tedavi süreci zahmetli olan bir hastalık türüdür. Bireyin görüntüsü...

Burçlar Nuray Sayari 24 Ağustos 2019 Cumartesi Günlük Burç Yorumları – Astroloji

Günlük Burç Yorumları,Koç Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Boğa Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,İkizler Burcu Yorumu Günlük Burç Yorumları,Yengeç Burcu Yorumu Günlük Burç...

Sevgiliye Söylenecek En Güzel Aşk Sözleri

Sevgilinize söylenecek en anlamlı en güzel aşk ve sevgi sözlerini haberimizde topladık. Mutlu olmak kimin umurunda, sen yanımda ol yeter. Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya onsuz. Sen...