Ultimate magazine theme for WordPress.

İpekoğlu’dan çarpıcı şampiyonluk açıklaması!

‘Başkanla transfer görüşmesinin 5. dakikasında şampiyonluğu konuştuk’

Adanaspor ile kısa zamanda kimyası uyan ve 14 haftadır mağlup olmayan Teknik Direktör Engin İpekoğlu henüz ligin bitmediğini ve çok dikkatli oymaları gerektiğini söyledi. “Sahada mücadele eden, savaşan yürekli oyuncularım var.” diyen Engin İpekoğlu “14 maçtır yenilmiyorsak bunda oyun disiplini ve mücadelenin büyük önem taşıdığını dile getirmem lazım. Oyuncularım sahada verebileceklerinin maksimumunu sahaya yansıtıyor. Buraya kadar gelmeyi başardık. Kalan 8 maçta da aynı disiplin ve mücadele ile yolumuza devam edeceğiz.”dedi.

Adana şehrinin süper ligi hak ettiğini ve şehrin futbola olan potansiyelinin çok iyi olduğunu anlatan Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu,”Şehir olarak süper lige hazırız ama herkes şunu bilmeli ki henüz şampiyon olmadık. Üçüncü takım ile aramızda 7 puan fark var. Önümüzde oynayacağımız çok zorlu maçlar olduğunu unutmamalıyız. Kalan 8 karşılaşmada bizi hedefe götürecek puanları almak istiyoruz. Bunun hiç kolay olmayacağını bilmeliyiz. Matematiksel olarak şampiyonluğu ilan etmeden süper lig için konuşmanın doğru olmadığını düşünüyorum.”ifadelerini kullandı.

Herkesin Adanaspor’un başarısını merak ettiğini ancak Başkan Bayram Akgül ile transfer görüşmesinde bu takımın şampiyon olabileceğini konuştuklarını belirten İpekoğlu,”Başkanla ilk oturup konuştuğumuzda beşinci dakikada şampiyonluğu konuştuk. Karşılıklı oturup konuştuğumuzda ve Adanaspor’u masaya yaptırdığımızda bu takımın şampiyon olması gerektiğini dile getirdik. Herkes bu takım nasıl buralarda diyor. Halbuki bu takımın bir potansiyeli var. Biz futbolcu arkadaşlarımızın potansiyelini açığa çıkarmasında yardımcı olduk. Bugüne kadar bunu başardık, kalan 8 maçta da bunu başarmak istiyoruz.”diye konuştu.

Adanaspor’da kahvaltı molası

PTT 1.Lig’in 27. haftasında deplasmanda Karşıyaka’ya konuk olacak Adanaspor çalışmalarına bir günlük ara vererek kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Zorlu karşılaşma öncesi hazırlıklarına kısa bir ara veren turuncu beyazlılar teknik heyet, futbolcular ve  kulüp çalışanları  Mado pastanesinde buluşup hem kahvaltı yaptı hem de zorlu lig maratonuna kısa bir ara vererek moral depoladı.

Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu ve takım kaptanı Merthan Açıl, ev sahipliği yapan Mado pastanesi işletmecisi Yücel Bayram’a imzalı Adanaspor forması hediye ederek ev sahipliğinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Kafile, keyifli sohbetin ardından günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Adanaspor Karşıyaka karşılaşmasının hazırlıklarına bugün yapacağı antrenmanla kaldığı yerden devam edecek.

 

İlgili: Futbol PTT 1.LigAdanaspor