“Beni zorla verdiler”

Uzun yıllar La Liga’da başarıyla forma giyen Nihat Kahveci, Arda Turan‘ın başarı hikayesini yorumladı. Kahveci aynı zamanda Beşiktaş’ın şampiyonluk ihtimallerini değerlendirdi.

Hürriyet’in haberine göre 37 yaşındaki emekli oyuncu, eski takımının şampiyonluk ihtimallerini “Çoğu kişi bu sene Beşiktaş’ın oynadığı futbola göre şampiyon olur diye konuşur. Attığı gollere ve puanlara baktığında Beşiktaş bir adım önde der. Şu dönemde biraz tedirgin olmalarının nedeni son yıllarda hep son döneme getirip almış olduğu mağlubiyetler diye düşünüyorum. Ben şahsen Beşiktaş tarihinin en önemli sezonu olduğunu düşünüyorum. Çünkü şampiyonluk potasında tek bir rakiple karşılaşıyorsunuz: Fenerbahçe. Her şey senin elinde yani, bütün kalan maçlarını kazandığın takdirde şampiyonluğu elinden kimse alamaz.” dedi. 

GEÇEN SENEDEN DERS ÇIKARILMIŞSA

Kahveci, bir önceki sezon şampiyonluk yarışından bir anda koptuklarını belirtirken, “Fenerbahçe’yi eleştirmek anlamına gelmesin onlarında çok iyi bir kadrosu var ve son maçlarında çok formdalar. İnşallah Beşiktaş geçen senelerden ders çıkarmışsa eğer şampiyon olacaklarıdır. Şenol hoca açısından da çok istiyorum. Türkiye’de teknik adam olarak şampiyonluğu olmadı ve ilk kez 3 büyük takımdan birini çalıştırıyor. İlk sezonda da olursa Şenol hoca muhteşem kariyerinin üstüne çok şey katacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

ARDA KENDİSİ GİTTİ, BENİ ZORLA VERDİLER

Barcelona’da forma giyen Arda Turan hakkında da konuşan Nihat Kahveci, “Arda Turan’la gurur duyuyorum. Onunla aramızdaki fark; ben Beşiktaş’ta kalmak istiyordum, zorla verdiler, o kendi isteğiyle gitti.” dedi.

La Liga’da büyük izler bırakan eski futbolcu, şampiyonluğa oynayan Real Sociedad ve Villareal’in en güçlü olduğu dönemlerde forma giymişti. Arda Turan’ın başarılarıyla gurur duyduğunu söyleyen Kahveci, “Ben İspanya’da yaşayan bir Türk olarak Arda ile ayrıca gurur duyuyorum. Çünkü onunla ilgili hep haber çıktığında Türkler’den bahsediliyor. Bir kere bunun maddi olarak karşılığı yok. Türkiye için bunun reklamı çok büyük. Bence son 100 yılın en iyi kadrosunda yer alıyor. Messi, Neymar, İniesta, Suarez ile rüya gibi bir kadroda yer alıyor.” şeklinde konuştu.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.