Zubizarreta geliyor

 Barcelona, Stuttgart, İnter, Bayern, Real gibi meşhur takımlarda çalışan isimler öne çıkarken Özbek’in bilhassa Zubizarreta’ya sıcak baktığı ifade edildi

Fenerbahçe’nin geçen sezon başında Giuliano Terraneo ile yaptığı tanıdık olmayan sportif direktör hamlesinin bir benzerini de Galatasaray yönetimi yapma kararı aldı. Bunun en kayda değer nedenlerinden birisi görüşülen “meşhur”teknik direktörlerin yüksek tazminatlar ve büyük transfer bütçeleri istemeleri… Takımın başına getirilecek olan sportif direktörden öncelikli olarak meşhur ve tutkulu bir teknik adam bulunması istenecek. Ayrıca sportif direktörün bağlantıları da kullanılarak özellikle bonservisi biten ve kiralık olarak takıma katılabilecek oyuncular için egzersiz yapılacak.

İşte sportif direktör adayları
Galatasaray’ın sportif direktörlük konusunda düşündüğü hatta görüntü alışverişinde bulunduğu birkaç isim olduğu da ortaya çıktı. Bunların başında yıllardan beri Barcelona’da çalışan Andoni Zubizarreta geliyor. Ayrıca son olarakStuttgart’ta atama alan Fredi Bobic, Inter’den ayrılanGiuliano Terraneo’nun şefi Marco Branca, yine bir dönem Bayern’de bu görevi yapan Christian Nerlingerile tekrar Real Madrid’de aynı bir tahsis üstlenen Pedja Mijatovic isimleriyle de temaslar devam ediyor. Ama Başkan Dursun Özbek özellikle Barça ile yakınlığı ve İspanyol futbolundaki yeri sebebiyle Zubizarreta’ya sıcak bakıyor. (Fotomaç)

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.