Komisyon iddiası ipini çekti!

YEPYENİ bir F.Bahçe yapı etmesi için 25 Mayıs 2015’te başkan Aziz Şimşek göre göreve getirilen Guiliano Terraneo’nun sarı-lacivertli ekipteki macerası 10 ay sürdü. Sarı-lacivertli yönetim resmi olarak açıklama yapmasa da

İtalyan sportif direktör ayrılığı dün Mi-lano’da bizzat duyurdu. 

TERRANEO ayrılığının sebebiyle ilgili olarak “Bunun farklı pek fazla nedeni olabilir lakin ben halen bunun bütün olarak niçin olduğuna dair açıklığa sahip değilim. Başkan Aziz Yılrım’la aracısız olarak iletişimimiz ekim ayına doğru kesildi. O an uzun soluklu bir proje olmayacağını anladım” derken herkesin merak ettiği gerekçesi VATAN açıklıyor. 

TAKIMIN başına Vitor Pereira’yı getirip ardından kişisel temasları doğruca Luiz Nani ve Robin van Persie öncelikle almak üzere birçok yıldız ismi takıma kazandırmasına rağmen sonraki süreçte Terraneo ile ilgili ortaya atılan iddialar bir türlü dinmedi. Özellikle Van Persie ve Nani’nin transferinde 500 bin Euro komisyon aldığı yönünde gelen haberler kulüpte İtalyan spor adamına olan güveni iyice azalttı. 

‘MENAJERLERLE IKI TARAFLI ÇALIŞIYORSUN’

ILK ÖNCE kulübün genel sekreteri ve basın sözcüsü Mahmut Uysal elde etmek üzere sarı-lacivertli yöneticilerin yaptığı tüm incelemeler kurul alındığını işaret ederken en son başkan Aziz Şimşek devreye girdi. Yıldırım’ın Guiliano Terraneo ile yaptığı görüşmede şu sözlerle tavrını açık açık ortaya koyduğu açıklama edildi: 

“SEN bana yapmadım diyorsun ama bana belgelerle bu iddianın yalan olduğunu ispatlayamıyorsun. Böyle bir durumu ne ben ne de kulübüm kabul edebilir. Çünkü sen ücretini bizden alıyorsun. Ama transferlerde menajerlerle iki tarafli çalışıyorsun. Bana bu iddiaları yalanlamadığın sürece bizim seninle benzer çatı aşağı bulunmamız laf konusu olamaz.”

TERRANEO: Takımla taktik konuşma YILDIRIM: Sana mı soracağım?

BAŞKAN Aziz Yıldırım’la Terraneo aralarında ilişkinin kopmasına niçin olan öteki durum ise Samandıra’da yaşandı. Ekim ayında tesislerde futbolcularla biraraya gelen Şimşek sahada nasıl bir F.Bahçe bakmak istediğini anlatıp oyun kurgusu ile ilgili fikirlerini aktarırken, Terraneo’nun çıkışı bir anda buz gibi bir hava esmesine niçin oldu. 

İTALYAN sportif direktör bütün takımın önünde başkana “Senin futbolcularla bu konuları konuşmandan rahatsız oluyorum” derken, Aziz Yıldırım’ın yanıtı fazla daha sert oldu: “Ben bu kulübün başkanıyım. Sen kimsin bana nerede nasıl konuşacağımı öğretmeye çalışıyorsun.” 

SONRASINDA Saman-dıra’ya girişi yasaklandı. Peşinde kulüple deplasmanlara gitmesi yasaklandı. En son Amed’le 9 Şubat’ta deplasmanda oynanan kupa maçına gitti. Gerisinde dış saha maçlarında takımla yer almamaya başladı. Bir tek kulüpteki odası kaldı ancak orada kesintisiz başkanla benzer ortamda olması da ayrılığı hızlandırdı. 

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.