Volkan Ballı: “Türkiye’de futbol kötü yönetiliyor”

Şirketlerarası Futbol Ligi Business Cup’ın İstanbul galasına spor dünyasının meşhur isimleri büyük ilgi gösterdi. Volkan Ballı, Sabri Ugan ve Bülent Can’ın katılımıyla gerçekleşen galaya Volkan Ballı’nın sözleri damga vurdu.

Sabri Ugan “Bu kadar beklemiyordum”
Business Cup kurasına katılan Türkiye’nin duayen spikeri Sabri Ugan atmosferden çok etkilendiğini belirtirken, “Ağırlama edildiğimde bir şey bekliyordum fakat bu değin iyisini beklemiyordum. Mükemmel bir organizasyon” dedi. 

Futbolun ustalarından Cruyff’ı anan Ugan, “Biz çok şanslı bir nesildik, onun gibi harika bir oyuncuyla çoğalma şansını yakaladık” diye konuştu. 

“Keşke Türk futbolu da böyle yönetilse”
Business Cup organizasyonun her sene daha ileri gittiğini belirten Ballı “Fazla hoş yönetilen bir organizasyon, her yıl üstüne katarak büyüyor ve gelişiyor. Keşke Türk futbolu da böyle yönetilse ama maalesef Türk futbolu bu dek iyi yönetilmiyor” dedi.

Türkiye’de hakemlere tutum şeklinin hatalı olduğu vurgulayan Ballı: “Ülkemizde yargısız infaz çok var. Hakemlerin işi inanın çok güç. Televizyon yorumcuları bile bir pozisyonu 5 – 6 defa oynattıktan daha sonra karar verebiliyorlar. Onlar ise anında karar vermek zorundalar. Türkiye’de hakemlere çok yükleniyorlar” diyerek sözlerini tamamladı.

Bülent Can: “Kâğıda Dökmek daha basit”
Fairplay Events göre düzenlenen Press Liga’da top koşturan Fotomaç gazetesi yazarı Bülent Can ise; “Biz çok acımasızca eleştiriyoruz. İnanın sahada işler fazla kuvvet, bizim işimiz kolay, biz yazıp çekiliyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin kazanan şirketi elde etmek için uğraş verecek takımlar Business Cup’ta 10 haftalık bir mücadele içine girecekler. 6 ilin şampiyonlarını bir araya getirecek Antalya finallerinde Türkiye’nin futbolda en iyi şirketi kesin olacak.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper Lig

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.