Ana Sayfa Terraneo'dan şok itiraflar!
Array

Terraneo’dan şok itiraflar!

Fenerbahçe’nin sezon başında sürpriz yaparak sportif direktörlüğe getirdiği, yıldız oyuncuların transferlerindeki rolüyle dikkati çeken İtalyan futbol adamı Terraneo, göreviyle ilgili son durumu haber muhabirine anlattı.

Takımdan “istifa ederek ayrıldığı” şeklinde medyada bulunan haberlere açıklık getirmek istediğini gösteren Terraneo, “Doğru bir şekilde aktarmalıyım ancak, Fenerbahçe kadar meslek akdim feshedildi. Bunun bambaşka pek çok nedeni olabilir lakin ben halen bunun tam olarak niçin olduğuna dair açıklığa sahip değilim.” dedi. 

Fenerbahçe’de işbaşı yaptıktan sonra çok kısa bir sürede yeni bazı ortaya çıkardıklarını ve buna karşın sarı-lacivertlilerde her düzeyde uyumun sağlandığını dile getiren Terraneo, “29 Mayıs’ta çalışmaya başladık ve fazla kısa sürede, 30-40 günlük bir süreden bahsediyorum, yeni bir takım kurduk. Bir teknik direktör ve 12 oyuncu aldık. Biz öyle bir takım kurduk fakat, ocak ayı aktarma döneminde herhangi bir takviyeye ihtiyaç duymaması için ve pek de oldu. Teknik direktör ve oyuncular sağ olsun, kayda değer bir uyum ve denge yakalandı takım içinde. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi gönderiyorum. Herkesin ufak tefek kendine tarafından problemleri vardı lakin herkes çok profesyoneldi.” diye konuştu.

– “Başkan ile iletişimimiz ekim ayına içten kesildi”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile ara sıra gerginlikler yaşadıklarına dair iddiaların hatırlatılması üstüne İtalyan spor adamı, aralarındaki sorunun nasıl baş gösterdiği konusuna girmeden, “Başkan ile doğrudan iletişimimiz ekim ayına doğru kesildi. O an, bunun uzun soluklu bir proje olmayacağını anladım.” ifadelerini kullandı.

Transferlerde kendisinin mi yahut başkan Aziz Yıldırım’ın mı rolünün daha pozitif olduğu sorusuna da Terraneo, “Münferit hadiselere girmek istemiyorum. Biz başkanından antrenörüne ve bana dek bazı çalışması ortaya koyduk. Yapılan seçimler, alınan kararlar bir bütün, müşterek biçimde yapıldı.” cevabını verdi. 

– “Beni en fazla etkileyen İstanbul’daki Lokomotiv Moskova maçıydı”

Sarı-lacivertli taraftarlardan övgüyle bahseden Terraneo, görevini sonuna kadar yapamadığı için üzgün olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: 

“Onlar bu kulübün hakiki sahipleri. Taraftarlarla olan ilişkimi asla unutmayacağım. Takımın idaresinde çıktığım son maç olan İstanbul’daki Lokomotiv Moskova maçını hatırlıyorum. Takımla birlikte bulunduğum bu son maçta oyuncuların, antrenörün performansları çok iyiydi. Taraftarların statta oluşturduğu o ambiyansı da unutamam. O maç, Fenerbahçe’nin bu sezon Avrupa’da oynadığı en iyi maçtı.” 

Fenerbahçe’nin teknik bakımdan takım çalışmasını hocasıyla ve oyuncularıyla sahaya koyan bir yapıda olduğunu kaydeden Terraneo, “Birkaç küçük ayarlamayla geleceğin doğrusu önemli bir takımı olabilir ama Fenerbahçe 25 milyon taraftarıyla bunu yargı ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Sarı-lacivertli ekibin UEFA Avrupa Ligi’nden elendiği deplasmandaki Braga maçını televizyondan izlediğini aktaran Terraneo, “Ne yazık fakat, televizyondan maçı izledim. Olumsuz bir maç oldu. Bu noktada ben yönetici olarak takımla son çıktığım Lokomotiv Moskova maçında durmak istiyorum.” diye konuştu. 

– “Alınan sonuçlar ortada” 

Teknik direktör Vitor Pereira ile golcü futbolcu Robin van Persie aralarında önceki aylarda çıkan krizi iyi yönetemediği yönündeki iddialar için de Giuliano Terraneo, şunları söyledi:

“Bu konulara doğrusu girmek istemiyorum. Cümbür Cemaat bir şeyler diyor, müdahale etmem gerektiği gibi. Futbol kişiler üstünden yok gruplardan, takımlardan oluşur. Herkesin kendine göre açıkçası, izlediği prensipleri vardır. Ben de yalnızca sonuçlara bakıyorum oysa sonuçlar da besbelli. 30 günde oluşturulmuş harika bazı var. Takımın ocak ayında şüphesiz hiçbir müdahaleye ihtiyacı olmadı. 12 oyuncu ve 1 antrenör değişikliği oldu. UEFA Avrupa Ligi, Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası olmak üzere 3 kulvarda verilen mücadele ortada. Alınan fiziki sonuçlar besbelli. Bunun dışındakiler futbol dışarıda kalan şeyler. Biri sarı gömlek giymişmiş, öbürü kırmızı kravat takmışmış, neden bunu almamışmış… Bunlar azıcık daha siz gazetecilerin işiniz gereği ilgilendiği şeyler.” 

Fenerbahçe’nin şampiyon olup olmayacağına dair bir yorumda bulunamayacağını kaydeden Giuliano Terraneo, “Taraftarlara çok teşekkür etmek istiyorum. Beni inanılmaz şekilde karşıladılar. Fazla söylemde bulunmak istemiyorum. Fenerbahçe’nin ağırbaşlı bir şekilde Avrupa’nın zirvesine gidebileceğini düşünüyorum ve çıktığında da zirveye, orada kalmalı.” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz