Ana Sayfa Tek hayali Fenerbahçe'yi izlemek...
Array

Tek hayali Fenerbahçe’yi izlemek…

ALS hastalığına 12 yıl önce yakalanan 19 yaşındaki Konyalı Mehmet Şakir Sağlam, 10 yıldır yatağa bağımlı yaşıyor. Annesini küçükken kaybeden Mehmet Şakir’e babası Bilal Habeşi Sağlam bakıyor. Bütün zorluklara rağmen yaşama sevincini hiçbir zaman kaybetmeyen ve fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olan Mehmet Şakir’in, yatak örtüsünden, yattığı odasının perdesine değin tüm eşyaları sarı-lacivert. 

Gün boyu spor kanallarından Fenerbahçe’yi peşine düşüp takip eden Mehmet Şakir, sarı-lacivertli ekibin maçlarının oynanacağı hafta sonlarının gelmesini iple çekiyor. Fenerbahçe kazanırsa Mehmet’in kendi söylemiyle “evde şenlik” oluyor. Fenerbahçe’nin kaybettiğinde üzülen lakin “Sporda yenilmek de var, alt etmek de” diyerek, kendini teselli eden Mehmet Şakir’in tek ricası ise “hayalim” dediği Fenerbahçe’nin Konya’daki maçını canlı bakmak.

“Umarım hayalim gerçekleşir”

Mehmet Şakir Sağlam, haber muhabirine yaptığı açıklamada, sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu, senelerdir sarı-lacivertlileri peşine düşüp takip ettiğini söyledi. 

Tek arzusunun Fenerbahçe maçını canlı izlemek olduğunu gösteren Sağlam, “Fenerbahçe benim için aşktır. Fenerbahçe kazanınca mutlu oluyorum. Her maçını peşine düşüp takip etmeye çalışıyorum. İnşallah Konya’da onlarla görüşürsem, fazla mutlu olacağım. Şu asıl değin Fenerbahçe maçını izlemek, başkanımız Aziz Şimşek ve futbolcularla buluşmaktan başka bir hayal kurmadım. Umarım hayalim gerçekleşir.” diye konuştu.

Baba Bilal Habeşi Sağlam da eşinin öldüğünü, senelerdir iki çocuğuna kendisinin baktığını ifade etti.

Çocuklara keza analık keza de babalık yaptığı aktaran Sağlam, “Çocuklara baktığımdan nedeniyle çalışamıyorum. Sağ olsun devletimiz kadar maaş bağlandı. Halimize şükürler olsun. Hasta oğlum fanatik Fenerbahçeli. Kendini iyice onlara adadı. Sabahtan akşam Fenerbahçe’yi peşine düşüp takip ediyor. Yalnızca Fenerbahçe ile mutlu oluyor. O renklere aşkı diğer. İnşallah ricası gerçekleşecektir.” ifadelerini kullandı.

“Zorunlu adımlar atıldı”

Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan ise Mehmet Şakir Sağlam’ın isteğini yapmak için zorunlu başvuruların yapıldığını dile getirdi.

Mehmet Şakir’in arzusunun bedensel olmadığını vurgulayan Kaşdoğan, şunları kaydetti:
“Mehmet, Fenerbahçe’nin maçını canlı izlemek istiyor. Aziz Şimşek ve futbolcuları görmeyi, onlarla resim çektirmeyi hayal ediyor. Mehmet’in isteğini yerine getirmek için çalışmaları tamamladık. Konya’daki maçta onun hayalini gerçekleştirmeyi umuyoruz. İnşallah isteği olduktan daha sonra Mehmet hayata daha sıkı tutunur”

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz