Pereira: ”Şampiyonluğa inanalım”

F.Bahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, yardımcılarıyla bir durum değerlendirmesi yaparak kalan haftaları masaya yatırdı…

Portekizli çalıştırıcı kurmaylarıyla yaptığı toplantıda, “9 tane maçımız kaldı. Bu şampiyonluğun kulüp için ne kadar kayda değer olduğunun hepimiz farkındayız. Bunun yanı sıra alacağımız galibiyet bizim için de çok önemli olacak. Sezon başında yapılan, ardından da devam eden ağır ve hileli eleştirilere verebileceğimiz en iyi yanıt bu olacak. Futbolcuların hepsinden, özellikle sahaya çıkacak olanlardan yüzde yüz verim almak zorundayız. Bizim en manâlı görevimiz bu olacak. Kazanan olacağımıza önce biz inanmalıyız. Futbolcular bizlere baktığında bu inancı görmeli ve onlar da kazanan elde etmek için daha fazla fedakarlık yapmalı. İşin teknik kısmında hepimiz ne yapmamız gerektiğini biliyoruz” dedi.

‘BİR BAŞARI KAZANMAMIZ GEREKİYOR’ 
Portekizli öğretmen, “Psikolojik olarak da sizden futbolculara üstünlük inancını aşılamanızı istiyorum. Biz bu inancı oyunculara yansıttıkça onlar da sahaya yansıtacak. Biz Benfica’ya karşı fazla zor şampiyonluklar elde ettik. Derhal bu tecrübemizle bitmiş bir galibiyet kazanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.