Özil, Barcelona’nın temposunu kaldırır mı?

Deneyimli futbol adam, ”Hazırlık maçlarında skor ikinci plana düşer. Önemli olan düşünceleri sahaya yansıtmaktır. Güzel bir nesil yakaladık. Genç dinamik bir takıma sahibiz. Keza skor anlamında hemde taktik anlamda güzel bir maçtı. Bu takım aralıksız maç oynamalı. Hamle oyununu seven bazı yapısı var. İyi bir başlangıç yaptık” biçiminde konuştu. 

MILLI TAKIMI 10 YIL TAŞIYACAK BİR JENERASYON YAKALADIK 
Radyospor’da Serbest Sancar’ın naklen yayın konuğu olan Reçber, ”Hırvatistan maçının galibiyetle bitirirsek gruptan çıkacağımızı ve iyi bir derece alacağımızı düşünüyorum. Sahadaki genç futbolcu topluluğu 10 yıla yakın Ulusal Ekip’ı götürebilecek kapasiteye sahipler. Cenk Tosun her daim Milli Ekip forması giyebilecek kapasiteye sahip bir oyuncu. Milli Takım’ın forvet sıkıntısı çekeceğini düşünmüyorum. Forvet arkası yetenekli oyuncularımız da var” şeklinde konuştu. 

CENK TOSUN 

Cenk Tosun kalan 8 haftada Beşiktaş’ta 11’de oynama olasılığı konusunda ise ”Beşiktaş’ın kurulu bir düzeni var. Çift santrforu maçın gidişatına göre oynar. Gomez’in sakatlığı veya cezalı olduğunda ilk 11’de başlar” dedi. 

 

YENİ FORMALAR İYİ KOMBİNE EDİLMİŞ

Reçber, ”Milli Ekip üstünde Ay-Yıldız olan formanın gösterişine bakmadım. Alt ama sahaya çıktığında albenisi olması gerekli. Öbür ve hoş kombinasyon olmuş” diye konuştu.

 

MESUT ÖZİL’İN FUTBOL TEMPOSU BARCELONA’YI KALDIRABİLİR Mİ? 

Mesut Özil’in FC Barcelona’ya transferi konusunda düşüncelerini paylaşan Reçber, ”Johan Cruyff futbol için fazla kayda değer bir kayıp. Barcelona için de fazla kayda değer bir insandı. Her daim saygınlığı ve ağırlığı olan bir kişiydi. Dünya futbolunda o mevkide oynayan birisinin futbola neler kattığını gördük. Toprağı bol olsun. Barcelona’nın oyun tarzı fazla ayrı. Arda bile ara sıra yetersiz kalabiliyor. Mesut’un futbol temposu Barcelona temposunu kaldırabilir mi? buna bakmak lüzumlu. Olursa fazla hoş olabilir” ifadelerini kullandı. 

 

KARAR FATİH TERİM’İN 

Rüştü Reçber, ”Ekip uyumu, düzen ve geliştirilebilecek yetenekler Volkan Demirel’de var. Volkan Demirel gibi tecrübe sahibi olan, güçlük derecesi yüksek olan maçlarda baskıyı yenmiş, büyük maçlarda oynamış bir oyuncuyu çağrılması taraftarıyım. Karar Fatih Terim’in” dedi. 

İlgili: Futbol Spor Toto Süper Lig

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.