Ultimate magazine theme for WordPress.

Özil, Barcelona’nın temposunu kaldırır mı?

Tecrübeli futbol adam, ”Hazırlık maçlarında skor ikinci plana düşer. Kayda Değer olan düşünceleri sahaya yansıtmaktır. Hoş bir nesil yakaladık. Genç enerjik bir takıma sahibiz. Keza skor anlamında hemde strateji anlamda hoş bir maçtı. Bu takım kesintisiz maç oynamalı. Saldırı oyununu seven bir takım yapısı var. İyi bir başlangıç yaptık” biçiminde konuştu. 

MILLI TAKIMI 10 YIL TAŞIYACAK BİR JENERASYON YAKALADIK 
Radyospor’da Özgürlük Sancar’ın naklen yayın konuğu olan Reçber, ”Hırvatistan maçının galibiyetle bitirirsek gruptan çıkacağımızı ve iyi bir derece alacağımızı düşünüyorum. Sahadaki genç futbolcu topluluğu 10 yıla yakın Milli Takım’ı götürebilecek kapasiteye sahipler. Cenk Tosun her daim Ulusal Takım forması giyebilecek kapasiteye sahip bir oyuncu. Ulusal Takım’ın forvet sıkıntısı çekeceğini düşünmüyorum. Forvet arkası kabiliyetli oyuncularımız da var” biçiminde konuştu. 

CENK TOSUN 

Cenk Tosun kalan 8 haftada Beşiktaş’ta 11’de oynama olasılığı konusunda ise ”Beşiktaş’ın kurulu bir düzeni var. Çift santrforu maçın gidişatına göre oynar. Gomez’in sakatlığı ya da cezalı olduğunda ilk 11’de başlar” dedi. 

 

YENİ FORMALAR İYİ KOMBİNE EDİLMİŞ

Reçber, ”Ulusal Takım üzerinde Ay-Yıldız olan formanın gösterişine bakmadım. Ast oysa sahaya çıktığında albenisi olması gerekli. Değişik ve hoş kombinasyon olmuş” diye konuştu.

 

MESUT ÖZİL’İN FUTBOL TEMPOSU BARCELONA’YI KALDIRABİLİR Mİ? 

Mesut Özil’in FC Barcelona’ya transferi konusunda düşüncelerini paylaşan Reçber, ”Johan Cruyff futbol için çok manâlı bir kayıp. Barcelona için de fazla manâlı bir insandı. Her daim saygınlığı ve ağırlığı olan bir kişiydi. Dünya futbolunda o mevkide oynayan birisinin futbola neler kattığını gördük. Toprağı bol olsun. Barcelona’nın oyun tarzı çok öbür. Arda bile zaman zaman yetkisiz kalabiliyor. Mesut’un futbol temposu Barcelona temposunu kaldırabilir mi? buna bakmak lazım. Olursa çok hoş olabilir” ifadelerini kullandı. 

 

KARAR FATİH TERİM’İN 

Rüştü Reçber, ”Takım uyumu, armoni ve geliştirilebilecek yetenekler Volkan Demirel’de var. Volkan Demirel gibi tecrübe sahibi olan, güçlük derecesi yüksek olan maçlarda baskıyı yenmiş, büyük maçlarda oynamış bir oyuncuyu çağrılması taraftarıyım. Karar Fatih Terim’in” dedi. 

İlgili: Futbol Spor Toto Süper Lig