Nani neden Fenerbahçe’yi seçti?

Nani, UEFA’nın internet sitesinde bulunan röportajında, kariyeri, Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo ile arkadaşlığı ve Fenerbahçe’yi seçme nedeniyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Büyük hedeflere sahip bir oyuncu olduğunu açıklayan 29 yaşındaki futbolcu, “tekrar tekrar kazanmak ve şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Türkiye’ye gelmeden önce Fenerbahçe’nin büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. İyi futbol oynamayı sürdürmek ve hayallerimi gerçekleştirebilmek için Fenerbahçe’yi seçtim.” değerlendirmesinde bulundu.

Manchester United ile 2007-2008 sezonunda kariyerindeki tek UEFA Şampiyonlar Ligi zaferini yaşadığı anın, kendisi için unutulmaz olduğunu belirten Nani, “Uzama devresinde oyuna dahil olarak penaltı atışlarında bir gol buldum. Kulüp tarihinde böyle büyük bir başarının parçası olduğum için fazla mutluyum. Harika bir tecrübeydi. Oynamasanız bile her lahza hazırlanmış bulunmanız gerektiğini, bir gün, bir maçta, 5 dakika içinde hayatınızın değişebileceğini göstermiş oldum.” biçiminde konuştu.

Ülkesinin Sporting takımından 2007 yılında Manchester United’a transfer olan Nani, İngiltere’deki ilk zamanlarında vatandaşı Cristiano Ronaldo’nun kendisine fazla asistan olduğunu aktararak, “İngiltere’ye taşındığımda ben, Ronaldo ve Anderson benzer evde kaldık. Ronaldo her konuda tecrübeliydi. İngiltere’de yollar, kameralar, trafik kuralları gibi birçok şey Portekiz’e tarafından ayrı. Manchester’da çok önemli biriydi ve bu beni mutlu ediyordu. Antrenmanlarda bana fazla artı tavsiyede bulundu. Takımda ülkemden birinin olması bana biraz daha öz güven sağladı.” ifadelerini kullandı.

Futbolun kendisi için daima birincil sırada geldiğini vurgulayan Portekizli futbolcu, “Futbol oynamasaydım arkadaşlarımla capoeira yapıyor olurdum. Bazı hareketler öğrendikten sonradan daha pozitif keyif almaya başladım. Küçüklüğümde futbol ile capoeira aralarında seçim gerçekleştirmek zorundaydım fakat hayalim her zaman futbol oynamaktı. Sporting’in denemelerine gittiğimde de fırsat ayağıma geldi.” diye konuştu.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe