Mersin İdmanyurdu’nda idman boykot mu edildi?

Altındere,  Macit Özcan Spor Kompleksi’nde, Medipol Başakşehir maçı hazırlıkları zarfında takımın yapacağı antrenmanın gerçekleşmemesiyle ilgili haber muhabirine açıklamada bulundu.

Tanıdık Olmayan futbolcularının izinli olmasından, teknik direktör Ümit Özat’ın da bir yakınının cenazesine katılmasından dolayı idmanın sarktığını ifade eden Altındere, “Birkaç oyuncu idmana çıkmak istememiş olabilir. Bir futbolcu kendini formda yetişmek için antrenmanlarını yapmalıdır. İdmana çıkmamak sporcu ahlakına uygun bir tavır değil. Oyuncularımızın böyle bir tavır içerisinde olacağını düşünmüyorum.” diye konuştu.

Altındere, takımın gidişatının fena olduğuna yönelik kamuoyunda bir algının oluşturulduğunu savunarak, şunları kaydetti:

“Takımın antrenmanlara çıkmadığı gibi fena niyetli iddialar var. Biz bunlara aldırış etmeyeceğiz. Birinci yarıda sadece 10 puan toplamış bir kavrama, ikinci yarıdaki başarımızı gölgelemeyecek. Mersin İdmanyurdu yönetimi olarak kötü bir süreçten geçtiğimizin farkındayız. Şunun altını çizmek istiyorum, eksik sayıdaki bir takım kurumlar hariç, büyükşehir belediyesi dahil olmak üzere kentte kimse takıma takviye vermiyor. Yönetimin kişisel çabasıyla, bir takım iş adamlarından alınan bağışlarla takımı götürmeye çalışıyoruz. Buna karşın ödemeleri zamanında yapmaya gayret gösteriyoruz. Biz yönetimi ikinci yarıda devraldık. Eski yönetimin bıraktığı borçlara karşın, bireysel çabamızla çok sayıda ödemeyi gerçekleştirdik.”

– “Futbolcu alacaklarının gecikmesi her kulüpte yaşanabiliyor”

Zorluklara karşın sıkıntıları geçmek için bağlılıkla hareket ettiklerini anlatan Altındere, şöyle konuştu:

“Yakın zamanda transfer yasağı ve puan silme cezası gibi kayda değer sorunları, yaptığımız mücadeleler sonucunda kaldırdık. Oyuncular için kiralanan araçlarla ilgili ödemenin bir kısmını yaptık. Başkanımız bugün Ankara’daydı, bir takım temaslarda bulundu. Medipol Başakşehir maçı öncesi futbolculara mutlaka ödeme yapacağız. Oyuncuların 7-8 milyon lira civarında birikmiş alacakları var. Bunun en azından 3’te birini Medipol Başakşehir maçı öncesinde ödeyeceğiz. Türkiye’de ara sıra futbolcuların ödemeleri gecikebiliyor, bu her kulüpte yaşanıyor. Eninde sonunda hak ettikleri ödeniyor lakin biz gerçi hafta içerisinde bu sorunu çözeceğiz.”

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigM. İdmanyurdu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.