İpekoğlu işi sıkı tutuyor!

Serkan ŞENYÜREK / ADANA

Ligin son sekiz haftasına girerken puan farkının açılmasının avantaj olsa da hiçbir maçın ve puanların garantisi olmadığına uyarı çeken İpekoğlu, “Bundan daha sonra da işimizi ciddi yapıp, disiplini elden bırakmamalıyız. Son 4 hafta rakiplerimiz ile oynayacağız ve bu yarış ligin son maçına değin devam edecek” dedi.

Oyuncularını ve camiayı ısrarla uyaran ve bu ligde ikili averaj ile küme düşme yaşadığını andıran Engin İpekoğlu, “Az Önce her şey bitmedi. Oyuncularıma da dikkat yaptım. Yenemeyeceğimiz hiçbir ekip yok fakat benzer disiplin ile devam etmezsek yenilmeyeceğimiz de hiçbir ekip değil. Hiçbir maçın garantisi değil. Biz bundan sonradan benzer disiplini, ekip oyununu ve yürekten mücadeleyi sergileyemezsek can sıkıntısı yaşarız. İnanıyorum futbolcuların kafa yapıları ve zihin yapıları buna müsait değil. Sahada görev verdiğim tüm oyuncularım işini ciddiyetle yapıyor ve disiplini elden bırakmayacaklar” ifadelerini kullandı.

Adana derbisindeki atmosferi ardından federasyonun cinayet verdiğni anlatan Engin İpekoğlu, “Maçtaki atmosferde federasyon ceza vermiş ve bu cezayı çekeceğiz. Taraftarımızın statta olması bize kuvvet katıyor ama onlar olmazsa o gün maça gelecekler ve bundan sonradan passolig alanlar maça gelip gücümüze güç katacaklardır. Onların desteği ile kazanacağız. Bu ortamda Samsunspor karşılaşmasında statta yer alacak 3-5 bin kişi olursa, onların desteği ile başarılı olacağımıza inanıyorum. Oraya gelecek Adanasporlular da 90 dakika takımımızın gücü olacaklardır” diye konuştu.

Lige bahşedilen aranın arkasında deplasmanda Karşıyaka ile oynayacaklarını ve bu karşılaşmayı mutlaka kazanmaları gerektiğini anlatan Engin İpekoğlu, hiçbir karşılaşmanın basit olmayacağını tekrarladı.

Karşıyaka’nın son sırada ve iç sahadaki maçları kazanıp son haftaya kadar düşmeme mücadelesini sürdürmek isteyeceklerini anlatan İpekoğlu, Karşıyaka maçını 3 puanla kapatmak istediklerini, çok güç bir tesadüf olacağını, Karşıyaka’da kadro dışı kalan ve cezalı oyuncular olduğunu fakat rakibin sahaya 11 kişi çıkacağını, bu nedenle maçın güç geçeceğini belirtti.

Ergin 3 hafta daha yok

Altınordu karşılaşması öncesi sakatlanan golcü futbolcu Ergin Keleş’in en az 3 hafta daha sahalardan uzaktan kalacağı açıklandı.

Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Ergin Keleş’in kasığında sakatlığının ciddi olduğunu ve 3 hafta daha forma giyemeyebileceğini kaydetti. Renan’ın durumunun iyiye gittiğini kaydeden İpekoğlu, ‘Renan aramızda olacak gibi görünüm var” dedi.

İpekoğlu’na tatlı ikramı

Adanaspor ile başarılı bir sezon geçiren  İpekoğlu 14 maçtır yenilmezlik serisini sürdürdü. Karşıyaka maçının hazırlıklarına başlayan Adanaspor’da, idman sonrasında Osman Yereşen Tesislerine gelen İzmir Adanalılar Derneği Başkanı Arif Kayakşu, Engin İpekoğlu ve futbolculara tatlı ikram etti.

İlgili: Futbol PTT 1.LigAdanaspor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.