“Galatasaray’a hayır denilmez”

Terör saldırılarından nedeniyle çok üzgün olduğunu gösteren Simovic, “Tüm Türkiye’nin acısını paylaşıyorum. Çok üzgünüm, fakat Türkiye çok büyük bir ülke, bunların üstesinden gelecektir” dedi. 

“BARCELONA – REAL MADRİD MAÇI GİBİ. BERABERE BİTER”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Simovic, “Türkiye’de Galatasaray – Fenerbahçe derbisi bir bayram havasındadır. Ben bunu Barcelona – Real Madrid arasındaki maçlara benzetiyorum. O gün bütün Türkiye ayakta oluyor. Cümbür Cemaat bu maça özel olarak hazırlanır. Galatasaray’da oynadığım yıllardan bu yana derbi günleri hepimiz için çok farklı bir gün olmuştur. Bana göre bu seferki (ertelenen) derbi maç berabere biter” şeklinde konuştu.

“MUSLERA GİBİ 5 ADAM DAHA LAZIM”

Fernando Muslera’dan övgüyle söz eden Simovic, “Mükemmel bir kaleci. Avrupa’nın en büyük takımlarında oynayabilecek bir kaleci. Bana göre Muslera takımın yüzde 50’sidir. Galatasaray’ın Muslera gibi 5-6 oyuncusu olsa, Galatasaray Avrupa’da bir kez daha kazanan olur. Kendisine bol şans diliyorum” dedi.

“KRİZDEN ÇIKMAK İÇİN 2 SENEYE GEREKSINIM VAR”

Galatasaray’da futbolda son dönem içerisinde bir krizde olduğunu belirten Zoran Simovic, “Krizden çıkılması için fazla şey gerçekleştirmek gerekir. Yeni transferler yapılmalı. Bana tarafından genç ve başarıyı istek eden bir kadro koymak gerekir. Bu krizden çıkmak için 2-3 seneye gereksinim var” ifadelerini kullandı.

“TÜRK VATANDAŞLIĞI VE HER YERDE GALATASARAY’DA ÇALIŞMAK İSTİYORUM”  

Türkiye’yi ikinci vatanı olarak tanımlayan başarıl futbol adamı, “Türkiye’de olduğum dönemde, Türk vatandaşlığı istedim; oysa sorunlar çıktı. Derhal karar verdim. Türk vatandaşı olmak istiyorum. Galatasaray koskocoman bir camia. Böyle büyük bir yerde çalışmayı kim istemez. Doğal olarak ben de bitmiş çalışmayı, Galatasaray’da yer almayı istiyorum. Galatasaray benim ikinci evim. Bir dünya takımı. Galatasaray’a hayır denilmez. Türkiye’de fazla arkadaşım var. İstanbul’da bir evim var. Türkiye’de 25 sene kaldım. Baştan İstanbul’da yaşamak istiyorum. Hayatımın yarısı orada geçti” dedi.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray