Galatasaray, Terraneo’sunu arıyor!

  0
  7

  Futbol takımına eleştirileri dikkate alan Özbek’in yönetimine, “Sportif olarak başarısız beyler” derken yeni yol haritası oluşturduğu ortaya çıktı. A Takıma Semih-Emre ikilisinden sonradan hiç oyuncu veremeyen altyapıda birincil operasyonu yapan yönetim, Jan Olde Riekerink’le uzun süreli sözleşme yapmıştı. Geçici olarak A Takımın başına geçen Riekerink yeni sezonda altyapıya Hollanda modelini aşılamaya çalışacak.

  TOPLANTILARA DA KATILACAK

  A Takım ise yeni sezonda şüphesiz tanıdık olmayan bir teknik adama teslim edilecek. Yönetim ayrıca futbol aklı olarak da yine tanıdık olmayan bir sportif direktörü göreve getirmeye kararlı. Futbolun patronu olacak sportif direktör; öğretmen seçimi, transferler ve sözleşmelerden sorumlu olacak. Teknik direktör yeni sportif direktöre alt çalışacak. Sportif direktör de her salı günü TT Arena’daki idare toplantısında bilgilendirme yapacak.

  CENK ERGÜN’LE DEVAM KARARI MUTLU ETTİ

  Başkan Dursun Özbek yeni sezonda göstermek istediği futbol modelini Cenk Ergün’le denemiş ancak başarılı olamamıştı. Mustafa Denizli’nin Florya’da istemediği Ergün ofisini Arena’ya taşımıştı. Oysa UEFA sürecine fazla egemen olan Ergün, kulübün finansal yapısını düzeltmesine yardım edecek ve Florya’da tekrar oyuncuların dertleştiği ağabeyi olacak. Bu karar özellikle futbolcular göre gönül rahatlığıyla karşılandı.

  (Sabahleyin)

  İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz