Array

Deniz Seki’ye kitabındaki ifadeler için soruşturma açıldı

Uyuşturucu ticaretinden aldığı 6 sene 3 aylık hapis cezası nedeniyle Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde hükümlü yer alan Deniz Seki ile benzer cezaevinde kalan bir hükümlü, Seki’nin yazdığı kitapta kendisi ile ilgili bilgileri ifşa ettiği gerekçesi ile şikayet etti.

Eşini öldürdüğü gerekçesiyle cezaevinde yer alan D.Ç., ameliyatla cinsiyet değiştirerek bayan olduğunu, kadın olduktan daha sonra Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne nakledildiğini belirterek, Seki’nin kitabında bu kendisinden habersiz bu bilgilere yer verdiğini öne sürdü.

Seki hakkında, “Hakaret” ve “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçundan soruşturma açıldı.

‘CEZAVİNDEYKEN AMELİYATLA KADIN OLAN BIRINCIL KİŞİYİM’

Tutuklu bulunduğu kadın cezaevinden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi yollayan D. Ç. isimli kadın mahkum, cezaevinde iken ameliyatla bayan olan birincil kişi olduğunu belirtti.

Ameliyatla cinsiyet değiştirdikten sonradan Bakırköy Bayan Kapalı Cezaevi’ne nakledildiğini gösteren D.Ç., kendi hayatı ile ilgili bir kitap çalışması da bulunduğunu belirterek, “Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde iken orada bulunan Deniz Seki’nin, bir gazetede kitabının reklam haberi yapılmıştı.

Orada, ‘Erkekken ameliyatla kadın olup buraya gelen biri var. Adam karısını öldürmüş gibi, çocuğu da varmış’ bilgisi bulunuyor. Devletin bayan kimliği verdiği birine ‘adam’ diye ağır bir cümle kurdu” dedi.

Bu reklam haberden nedeniyle can güvenliğinin tehlikeye girdiğini, böylece sıkıntılar yaşadığını öne süren D.Ç., haberden bir gün sonradan 15 Şubat 2016 tarihinde can güvenliği gerekçesi ile Bakırköy Bayan Kapalı Cezaevi’nden şu an bulunduğu bayan cezaevine nakledildiğini belirtti.

SAVCILIĞA GELEREK AÇIKLAMA VERMESİ BEKLENİYOR

Ameliyatla kadın olduğu halde kendisinden ‘Adam’ diye bahsedilerek hakarete uğradığını öne süren D.Ç., özel hayatına ait bakımlı bilgilerinin de ifşa edildiğini öne sürerek, kitabın yazarı Deniz Seki, hakkında davacı oldu. Şikayet üstüne Seki hakkında, “Hakaret” ve “Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından soruşturma başlatıldı.

106. SAYFADAKİ O PARAFRAF

D.Ç.’nin kendisinin anlatıldığını öne sürdüğü birim, Deniz Seki’nin yazdığı ‘Denizin Dibi’ isimli kitabın 106. sayfasındaki bir paragraftan oluşuyor. O paragraf şöyle:

“Emrindeki bir erkekken kadın olup buraya gelen biri var. Karısını kıskançlık yüzünden öldürmüş, çocuğunu da çocuk esirgeme kurumuna vermiş, sonra da karısına olan aşkından bayan olmuş. Hatta tipini de karısına benzetmiş! Burada pembe kimlikle hiçbir şey olmamış gibi her gün gösterişli bir şekilde makyajla geziyormuş. Tüyler ürperten hikayeler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER HABERLER

Balık Burcu Neden Çok Ağlar?

Balık Burcu Hakkında Zodyaktaki en hüzünlü burç elbette ki balıklardır. Balık burcu adeta on iki burcun bütün duygularını kendi bünyesinde toplamıştır. Balık burcunun zodyaktaki tüm...

Şeker Hastalığı Nedenleri

Günümüz de tüm Dünya’da yaygın olarak bilinen bir diğer adı da Diyabet olan bir hastalık türüdür. Son zamanlar da tüm Dünya da birinci sırada...

Haşimato Hastalığı Nedenleri

Haşimato Hastalığı Bu hastalık 1912 yılında Japon Doktor Hakaru Hashimoto yaptığı çalışmalarla ortaya çıkarmıştır. Adını da bu bilim adamının soyadından almıştır. İlk yapılan çalışmalarda bu hastalığa...

Resmi Nikah İçin Gerekenler

Resmi nikah işlemleri için neler yapılır? Resmi nikah için eşlerden en az birinin ikametgâh ettiği şehirdeki belediyenin evlendirme dairesine gidip resmi nikah nasıl yapılır diye...

Uyuyamama Hastalığı Nedenleri

İyi bir uyku, gündelik yaşamda önemli olduğu kadar sağlık için de önem teşkil etmektedir. Uykusuzluk yaşanılan bir günde işleri halledebilmek, verimli olabilmek neredeyse imkansızdır....