Aziz Yıldırım’dan ”3 şampiyonluk” iddiası!

Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün Ankara’daki Fenerbahçe İncek Tesisleri’nde “Gaye 1 Milyon Aza” projesi kapsamındaki etkinliğine katıldı.

Burada açıklamalarda yer alan başkan Şimşek, futbol takımının UEFA Avrupa Ligi’nden şansız bir şekilde elendiğini aktararak, “3 branşta da Avrupa şampiyonu olacağımıza inanıyorum. Futbolda bahtsız şekilde elendik. Kadın basketbol, bayan voleybolda Dörtlü Final’e kaldık. İnşallah erkek basketbol takımımız da Dörtlü Final’e kalacaktır. Avrupa’da 3 takımımız da şampiyonluğa oynayacak ve kazanan olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım: “Ankara’ya özel ağırlık vereceğiz”

başlangıçta Gaye 1 Milyon Üye projesi dahilinde Ankara’ya özel bir yük verilmesi gerektiğine vurgu yapan Şimşek, “Değerli Fenerbahçeliler, iyi akşamlar. Burayı doldurmuşuz, fazla kalabalığız. Hedef 1 Milyon Aza Projesi’nde Ankara’ya baktığımızda, 5 milyon nüfusa ulaşan başkentte iyi gitmiyoruz. Bunun için Ankara’ya özel siklet vereceğiz. Ankara’da yeni bir organizasyon yapacağız. Mahallere değin gireceğiz ve hep beraber sizlerden yardım can atarak iyi bir çalışma yapacağız. Gaye 1 Milyon Üye Projesi kayda değer bir proje. Bugün bizler varız, yarın yokuz ama bu projenin yürümesi lazım” diye konuştu.

“Bu proje kayda değer”

Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili de Yıldırım, “Geçen hafta YÖK’ten çıkan üniversitenin yapımı ile ilgili kaynağın oluşturulacağı bir işlem olarak YÖK’e gösterdik. Şu lahza YÖK’te meydana çıkan karar sonunda İl Milli Eğitim Bakanlığına giden taslakta 5 tane fakülte kuruyoruz. 3 tane enstitü var. Bunlar İstanbul ilinin içerisinde yapılacak. Arkadaşlar bunun için arazi olmak veya devletten 49 yıllığına kiralamak anlamında incelemeler yapıyorlar. Kısa zamanda, her hâlükarda 1-2 ay içerisinde fakültelerle ilgili yer tespit edilmiş olacak. Fakültelerde kaçar metrekarelik odalar olacağı, öğretmenlerin odaları nasıl olacak vesaire gibi çalışmalar için de bir takım kurduk. Bu incelemeler onlar göre yapılıyor. Zaten dış görünüşü ile ilgili YÖK’e sunulan projede, Selçuklu mimarisiyle yapılacak bina tipleri var. Onlarda onaylanmış vaziyette. Üniversitenin ilk başlangıcı da Silivri’de olacak. Silivri’de hazırlık, İngilizce eğitimle başlayacak. Yeni yapılan tesislerde de buna devam edeceğiz. Eğer arazi işini bizim dediğimiz şekilde bir kampüs haline getirip çözemezsek; bir kısmına da Ataşehir’deki 28 dönümlük arazide başlayacağız. Bunun için bu proje kayda değer” diye konuştu.

Yıldırım: “Her isteyen kişi Kulübe üye olabilir”
Tüzükte değişlik yaptıklarını bildiren Yıldırım “ Universitenin yapımı biraz gecikti, sebebi de tüzükten vakıfa aktarımları yapabilmek için bazı anayasa tadilleri yapılması lazımdı. Tüzükte tadilatlar yaptık. Derhal önü açıldı. Hedef 1 Milyon üyede de yüzde 10 barajı vardı tekrar üyelerimizin kabulüyle o barajı da kaldırdık.  Bundan Böyle 1 Milyon Üye’nin önü açıldı. Her isteyen birey Kulübe üye olabilir” ifadelerini kullandı.

“Hepimizin el birliğiyle çalışması lazım”

Fenerbahçe Üniversitesi için 20 trilyona yakın kaynağın kulüp göre aktarıldığını ve kaynak gerekirse Kasıt 1 Milyon Üye projesinden aktarılacağını söyleyen Yıldırım, “Birincil yapılan hesaplara kadar 25 Milyon Dolarlık bir yatırım yapılması gerekli üniversitenin tamamı için. Bu 25 Milyon Doların şu anda 20 trilyona yakını kulüp tarafından aktarıldı. Hem gayrı nakti olmayan 35 trilyonluk da servet vakıfta. Vakfın toplam servet 55 milyon dolar. Bunun 20 milyonu nakit ve ilk hesapta üniversitenin yapımı için kullanılacak. Daha Sonra kaynak icabında Niyet 1 Milyon Aza projesinden aktaracağız. Onun için hepimizin el birliğiyle çalışması lüzumlu ve bu projeyi hızlandırarak kaynağı yaratmamız lüzumlu. Kaynak hepimiziz, tüm Fenerbahçelilerdir” diye konuştu.

Şimşek: “Avrupa’da 3 Takımımız da şampiyonluğa oynayacak”

Futbolda şanssız şekilde UEFA’dan elendiğimizi dile getiren ve diğer 3 branşta Avrupa’da kazanan olacağımızın altını çizen Aziz Yıldırım, “Bunun Dışında Fenerbahçe futbolda tâlihsiz şekilde UEFA’dan elendi. Fakat öteki branşlarda Bayan Basketbol, Kadın Voleybolda Final Four’a kaldık. İnşallah Erkek Basketbol Takımımız da Final Four’a kalacaktır. Avrupa’da 3 Takımımız da şampiyonluğa oynayacak ve şampiyon olacaklardır” dedi.

“Sizlerin ihtiyacınıza tarafından yeni ek tesisler yapacağız”

Ankara’daki tesislerde bitmiş yapılanmaya gidildiğini bildiren ve ihtiyaçlara kadar ilave tesislerin yapılacağını gösteren Şimşek, “Ankara’daki tesislerde kalkınma yapıyoruz. Burada havuzun etrafını iyice kaldırıyoruz. Sizlerin ihtiyacınıza kadar yeni ek tesisler yapacağız. Bir kapalı şekilde olan tenis kortu yaptık. Olur Ya icabında odaları arttıracağız. Aşağıdaki garaj yeri sular içerisinde, onu da bir zamandır çözemedik. Bu operasyonla aşağıda 80 araçlık bir otoparkı da hizmetinize sunacağız. Burada ne istiyorsanız kürsü serbest. Gelin isteyin. Arkadaşlarda burada. Onlar da bu isteklerinizi yerine getirecekler. Hepinize aza olduğunuz, destek olduğunuz için teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

Aziz Yıldırım: “Ben bu ülkede doğdum, bu ülkede öleceğim”

En kötü günlerde zeka ülkeye döndüğünü ve bu ülkede doğduğunu, bu ülkede öleceğini açıklayan Aziz Şimşek, “Paralelcilerin adamı diyor fakat; Aziz Şimşek nerede? Acaba yurt dışına mı kaçtı? Ben buradayım. Sizin aranızdayım. Ben bugün açıklamada da dile getirdim. Ben en kötü günlerde, bundan böyle yargıtayın dahi canice verdiği günlerde bu ülkeye geldim. Ben, ‘bu ülkede doğdum, bu ülkede öleceğim’ dedim. Onların hepsi kaçıyor. Onlardan beklenen de; gelsinler bu ülkenin adaletine güvensinler, hesaplarını versinler. Fakat maalesef onlarda pek bir yürek yok” ifadelerini kullandı.

Son olarak bütün katılımcılara teşekkür eden Şimşek, “İyi ki hepimiz Fenerbahçeliyiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başkan Aziz Şimşek konuşmasının ardından yeni üyelerle anı fotoğrafları çektirdi. Tesislerin girişinde kurulan Gaye 1 Milyon Aza stantlarında üyelik işlemleri yapıldı. Organizasyonda kulübe 150’ye yakın üye kazandırıldı.

Fenerbahçe Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Kumdakçı, projeye sonuna kadar destek vereceklerini ve daha güçlü bir Fenerbahçe için fazla çalışacaklarını söyledi.

İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.