Gomez, Beşiktaş ta kalacak mı?

HABERTÜRK SPOR / KARTAL YİĞİT

Eski başkan Serdar Bilgili’nin 2000-2004 yılları arasında birlikte çalıştığı yöneticilere verdiği yemeğe TFF Başkanı Yıldırım Demirören de katılmış; bu durum spekülasyonları da beraberinde getirmişti.

Spekülasyonlara cevap Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan geldi. Marmara Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen Sporda Çocuk Koruma programının imza töreni sonrası konuşan Orman, konuyla ilgili soruya yanıt verdi. Göreve geldikleri ilk günden itibaren hep adaletin yanında olduklarının ve haram hiçbir şeye izin vermeyeceklerinin altını çizen Fikret Orman, “Beşiktaş 3 yıldır hakemlerden tokat yemiş. Yıldırım Demirören, bu 3 senede Alman Federasyonu’nun mu başındaydı? Geldiğimizden beri kupamız yok. Ne Demirören ne de bir başkası bize yardım etti. Zaten yardım da istemeyiz. Biz hakkımız ile kazanırız.Yardım olsa kupamız olurdu. Bu söylentiler boş” dedi.

“GOMEZ’LE YENİ SÖZLEŞME” Takımı sırtlayan Mario Gomez’in geleceği hakkında da konuşan Fikret Orman, “Gomez’in Fiorentina ile 2 yıllık sözleşmesi vardı. Biz de kendisiyle 2 yıllık kiralık anlaşma yaptık. Sözleşmede Gomez’in veya Beşiktaş’ın memnun olmama halinde ilk yıl sonunda kontratı sonlandırma maddesi var. Şu an her şey yolunda. Biz Gomez’den memnunuz. Oyuncu da aynı durumda. Yani bir yere gitme durumu yok. Sezon sonu daha uzun vadeli bir sözleşme yapabiliriz” ifadelerini kullandı