1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ümraniye Belediyesi Ramazan'da Da Yaşlıların Yanında
Ümraniye Belediyesi Ramazan'da Da Yaşlıların Yanında

Ümraniye Belediyesi Ramazan'da Da Yaşlıların Yanında

MRANİYE'DE yaşayan vatandaşlara her fırsatta destek olmaya çalışan Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayında da vatandaşlarını yalnız bırakmıyor.

A+A-

MRANİYE'DE yaşayan vatandaşlara her fırsatta destek olmaya çalışan Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayında da vatandaşlarını yalnız bırakmıyor. Halil İbrahim Sofrası Aşevi, günlük 2 öğün ve 3 çeşit yemek hazırlayarak binlerce aileye hizmet veriyor.

Sosyal belediyecilik anlayışına uygun hizmetlerde bulunduklarını ifade eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, sadece Ramazan'da değil, yılın 365 günü yaşlıların yemek ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

Ümraniye Belediyesi'nin evine yemek götürdüğü yaşlı çiftlerden biri olan Sinan Vatan ve Nuriye Vatan çifti 60 yıllık evliliklerine rağmen birbirlerini hala ilk günkü gibi sevdiklerini kaydetti. Belediye tarafından getirilen yemeklerle iftar sofrasını hazırlayan 76 yaşındaki Nuriye Vatan,"Aklımız hep birbirimizde eşime bir şey olursa ben ne yaparım, biz 60 yıldır birbirimizi sevdik sevmeye de devam ediyoruz" şeklinde konuştu. 82 yaşındaki Sinan Vatan ise evliliklerinin temelinde sevgi ve saygı olduğunu dile getirdi.

(FOTOĞRAF)