1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şirket Tünelden Ücretsiz Geçirmedi Ambulans Dağ Yolundan Gitti (2)
Şirket Tünelden Ücretsiz Geçirmedi Ambulans Dağ Yolundan Gitti (2)

Şirket Tünelden Ücretsiz Geçirmedi Ambulans Dağ Yolundan Gitti (2)

Göcek Tüneli'nin işletmecisi şirket, İl Sağlık Müdürlüğü ve bölgedeki özel sağlık kuruluşları ile anlaşma yapıldığını, tünelden ambulansların...

A+A-

ŞİRKET: AMBULANSLAR BEKLEMEDEN GEÇİYOR

Göcek Tüneli'nin işletmecisi şirket, İl Sağlık Müdürlüğü ve bölgedeki özel sağlık kuruluşları ile anlaşma yapıldığını, tünelden ambulansların ücret ödemeden geçtiğini açıkladı. Tünelin 2006 yılından bu yana işletmecisi olan Göcek Tüneli İnşaat ve Taahhüt A.Ş.'nin açıklamasında şöyle denildi:

"Ambulans araçlarının geçişleri sırasında hiçbir bekleme ve sorgulama yapılmaksızın acil geçiş gişesinden araçların geçişine izin verilmektedir. Haberdeki verilen videoda bulunan araç ambulans aracı olmayıp kamera kayıtlarından aracın çift kabin gri renkli 48 EB 627 plakalı pikap türü kamyonet cinsi bir araç olduğu tespit edilmiştir. Firmamız tarafından ambulans araçlarının geçişi ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü ve bölgede bulunan özel sağlık kuruluşları ile anlaşmalar yapılmıştır."

Bu arada ücret ödemeden geçişine izin verilmediği için dağ yolundan geçmek durumunda kalan aracın, içinde 2 hastanın bulunduğu çift kabinli sağlık görevlilerinin aracı olduğu belirtildi.

DHA