1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pamukkale Üniversitesi Rektörü; 'Eşiyle Birlikte Görev Yapacak İlk Rektör Ben Değilim' (2)
Pamukkale Üniversitesi Rektörü; 'Eşiyle Birlikte Görev Yapacak İlk Rektör Ben Değilim' (2)

Pamukkale Üniversitesi Rektörü; 'Eşiyle Birlikte Görev Yapacak İlk Rektör Ben Değilim' (2)

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, İslami İlimler Enstitüsü'ne enstitü sekreteri olarak atadığı Bereketli İmam Hatip Lisesi'nde...

A+A-

TEPKİLER ÜZERİNE İSTİFA ETTİ

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, İslami İlimler Enstitüsü'ne enstitü sekreteri olarak atadığı Bereketli İmam Hatip Lisesi'nde öğretmenlik yapan eşi Derya Bağ'ın kamuoyundaki artan tepkiler üzerine istifa ettiğini açıkladı. Tepkilere neden olan atama üzerine Rektör Bağ, bugün sabah saatlerinde yazılı bir açıklama yaparak eşiyle birlikte üniversitede görev yapacak ilk rektörün kendisi olmayacağını ifade etmişti.

Sözlerini sosyal medya hesabından da paylaşan Rektör Prof.Dr. Hüseyin Bağ, 3 saat sonra eşinin üniversite ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Rektör Bağ, "Üniversitemiz İslami İlimler Enstitüsü sekterliğine yapmış olduğum atama, yasal mevzuata uygun olmakla birlikte, toplum vicdanında oluşturduğu olumsuz yankılar nedeniyle, eşim Derya Bağ memuriyet görevinden istifa etmiş olup üniversitemiz ile ilişiğini kesmiştir" dedi.

FOTOĞRAF