1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mehdi Eker Başakşehirlilerle Birlikte İftar Açtı
Mehdi Eker Başakşehirlilerle Birlikte İftar Açtı

Mehdi Eker Başakşehirlilerle Birlikte İftar Açtı

BAŞAKŞEHİR Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda birlik ve beraberlik için sokak iftarı düzenledi.

A+A-

BAŞAKŞEHİR Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda birlik ve beraberlik için sokak iftarı düzenledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehdi Eker'in de katıldığı sokak iftarında binlerce kişi hep birlikte iftar açtı.

Başakşehir Necmettin Erbakan Caddesi'nde gerçekleşen dostluğun ve kardeşliğin bütünleştiği sokak iftarına 12 bin mahalleli katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan sokak iftarına katılan mahalleliler akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlarını açtı.

'ORUÇ, BİRBİRİMİZİ ANLAMAYA YARAYACAK"

Ramazan'ın insanlar için merhamet ve bereket anlamına geldiğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehdi Eker, "Birbirimize merhametle yaklaşmalıyız. Tuttuğumuz oruçlar birbirimizi anlamamızı sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

Başakşehirlilerle aynı sofraya oturan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, şunları söyledi:

"Her yıl sokak iftarını yapıyoruz. Vatandaşlarımıza "Bir gün sizi bir araya getiriyoruz. Diğer günlerde 12 bin kişi olarak gelmeseniz de hiç olmazsa 10 kişilik bir araya gelin, Ramazan'ın rahmetinden ve bereketinden istifade edin" diyoruz."

'TAŞINAN KOMŞUMLA SOFRADA BULUŞTUM'

Yıllar sonra eski komşularıyla iftar sofrasında bir araya geldiğini kaydeden Raif Güler, "Sokak iftarı çok güzel. Arkadaşlar başka yere taşınmışlardı. Buraya geldiler aynı sofrada beraberiz" dedi.

Lise üçüncü sınıf öğrencisi Aleyna Uygur, Ramazan denilince aklına gezmelerin ve akşam sohbetlerinin geldiğini söylerken, iftar sofrasında yerini alan Burak Şener, Başakşehirlilere hazırlanan sokak iftarı için emeği geçen herkese teşekkür ederek, ramazanının heyecanını mahallelilerle birlikte yaşadığını söyledi.

Düşük gelirli vatandaşlara da evlerine sıcak yemek servisi yapan Başakşehir Belediyesi, Ramazan boyunca 7 sokak iftarında yaklaşık 150 bin kişiyi ağırlayacak.

(FOTOĞRAF)