1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karamollaoğlu "Hükümetin Politikalarını Anlamakta Acziyet İçindeyiz"
Karamollaoğlu "Hükümetin Politikalarını Anlamakta Acziyet İçindeyiz"

Karamollaoğlu "Hükümetin Politikalarını Anlamakta Acziyet İçindeyiz"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul'da Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen partisinin Genel İdare Kurulu Toplantısına...

A+A-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul'da Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen partisinin Genel İdare Kurulu Toplantısına katıldı.Toplantı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, Şırnak'ın Uludere İlçesi Şenoba İlçesi'nde geçen çarşamba günü meydana gelen ve 13 askerin şehit olduğu helikopter kazasının kendilerini derinden yaraladığını ve tüm Türkiye'yi üzdüğünü dile getirdi.

"GÜYA BU SİLAHLAR IŞİD İLE MÜCADELE İÇİN VERİLİYOR"

Temel Karamollaoğlu, Türkiye'nin terörle mücadelesine değindi. Karamollaoğlu, "Biz bu mücadeleyi yaparken bugüne kadar dost kabul ettiğimiz ülkeler tarafından tabiri caizse tam sırtımızdan bıçaklandık. Uzantıları Türkiye'de olan terör örgütlerinin bir parçasına hatta iddialara göre Türk ordusuna bile verilmeyen bir takım gelişmiş silahların verilmiş olması ne dostlukla ne de insafla bağdaşır. Terörden bu kadar canı yandığını iddia eden Avrupa, Amerika kendi memleketlerinden birkaç kişinin canı yandığında ortalığı birbirine katan bizim bölgelerimizde meydana gelen olayları sanki olağanmış gibi karşılama havasına giriyor. Güya, bu silahlar IŞİD ile mücadele için veriliyor. Ancak herkes de biliyor bunun maksadı bu değil" dedi.

"BÖYLE GİDERSE EGE BİR YUNAN DENİZİ HALİNE GELECEK"

Türkiyenin başta Ortadoğu olmak üzere bölgede etkinliğinin silinmek istendiğini kaydeden Karamollaoğlu, dış politikayı eleştirerek şunları söyledi:

"Bütün çaba Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ortadan kaldırılmasıdır. Ege'deki 181 ada veya adacıkta artık yokuz. Ege'nin silahlanmış olmaması icap eder. Sadece onlar değil, Ege'de büyük adalarda da silahtan uzak tutulması gereken adalardır. Ama Yunanistan bu adalara yerleşti. Biz sadece uzaktan bir fotoğraf çektiriyoruz ve güya onlara gözdağı veriyoruz. Ama bu ciddi bir boyut kazandı. Böyle giderse Ege bir Yunan denizi haline gelecek. Bunun için hükümetin politikalarını anlamak da acziyet içindeyiz. Hükümetin bütün politikalarına bir çekidüzen verme ihtiyacı var"

"TÜRKİYE EKONOMİK YÖNDEN GÜÇLENMİYOR TAM TERSİNE ZAYIFLIYOR"

Temel Karamollaoğlu, iktidarın zihninde bir yorgunluk olduğunu belirterek, yeni politikalar üretilemediğini savundu. 16 Nisan'da gerçekleşen referandumun sonuçlarını anımsatan Karamollaoğlu, "Başkanlık sistemine iki sene sonra geçecektik ama fiilen geçtik. Hadi bakalım, bir gün sonra bütün problemlerimiz çözülecekti. Terör bitecekti, ekonomik problemler kalmayacaktı. Türkiye'nin dış politikası düzelecek, güçlü bir iktidar olup çıkacaktı. Hangisi gerçekleşti? Hiçbiri... Zaten böyle giderse bunların gerçekleşmesi mümkün değil. Türkiye ekonomik yönden güçlenmiyor tam tersine zayıflıyor" ifadelerini kullandı.

Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasının ardındna toplantı basına kapalı olarak devam etti. Karamollaoğlu, akşam da partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından verilecek iftar yemeğine katılacak.

(FOTOĞRAF)

Karamollaoğlu "Hükümetin Politikalarını Anlamakta Acziyet İçindeyiz"

Karamollaoğlu "Hükümetin Politikalarını Anlamakta Acziyet İçindeyiz"

DHA