• BIST 82.184
 • Altın 99,080
 • Dolar 2,6005
 • Euro 2,8175
 • İstanbul : 13 °C
 • Ankara : 12 °C
 • Bursa : 17 °C
 • Eskişehir : 12 °C
 • Bingöl : 7 °C
 • Bitlis : 3 °C
 • Bolu : 13 °C
 • Burdur : 12 °C

Fethullah Gülen'in Yeni Ses Kayıtları

Fethullah Gülen'in Yeni Ses Kayıtları
Fethullah Gülen'in bazı vekiller için partiden istifa talimatı verdiği ve işadamlarıyla kurduğu yakın ilişkiler ses kayıtlarında iddiası

Fethullah Gülen'in ikinci ses kaydında, bazı vekiller için partiden istifa talimatı verdiği ve işadamlarıyla kurduğu yakın ilişkiler görülüyor. Gülen'in dış ilişkiler imamı ise "Çözüm süreci bitecek ve çatışmalı bir dönem başlayacak" diyor

SABAH Gazetesi'nde yer alan habere göre, Polis ve yargının içine yerleştirdiği adamlarıyla Türkiye'ye korku salan Fethullah Gülen ve müritlerinin internete düşen yeni ses kaydı, ihanet belgesi niteliğinde. Gülen konuşmasında, bazı milletvekilleri için "Partiden istifa etsinler" diyor. Gülen'in ikinci ses kaydında, 17 Aralık sonrası Türkiye'de siyasetin nasıl dizayn edileceğine ilişkin ipuçları da yer alıyor.

VEKİLLER İSTİFA ETSİN Mİ?

(22 Kasım 2013)

Mürit (TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay olduğu öne sürülen kişi): Hocam Burdur Milletvekili çok müspet konuştu. Bunun gibi benzeri durumlarda il ve ilçelerde il başkanları var. Partinin ileri gelenleri var. Mesela Burdur milletvekili istifaya kadar gidecek bir duruş sergilese. Veya sergilenmesi istenir mi?

Gülen: Çok önemli değil esasen. İdris Bal gibi yapsalar, istifa etseler, uzaklaşsalar ne olur yani. Milletvekilliklerini de ellerinden alacak değiller ya. Zaten seçimde aday olarak koymayacaklar.

Mürit: Bu İlhan abinin, Ahmet Bey'in tutumu, davranışı, onlardan hiç ses çıkmıyor diyor arkadaşlar. Onlarla ilgili bir şey denir mi? Der misiniz? (İlhan abi'nin, İzmir Milletvekili İlhan İşbilen olduğu düşünülüyor)

Gülen: Zaten ipler kopmuş. Onlar da gitsinler. Çok önemli değil yani.

Mürit: Bir de Ankara'da 3 bin tane dernek temsilcisi, 3 bin dershanenin temsilcileri, 3 tane büyük dernek basın toplantısı yaptılar. Bayağı katılım, ses verici oldu. TV'lerde filan da gösterdiler. Yani dün buyurmuşsunuz ya diğer dernekler de şey yapsın. Duanız yerine geldi. Onlar da iştirak ettiler efendim.

Gülen: Bence meselenin, tek bize ait bir mesele gibi gösterilmemesi lazım. Daha önceki ses kayıtlarından, Tüpraş rafinerisine yapılacak Maliye denetiminin, Fethullah Gülen örgütü tarafından, Koç Grubu'na haber verildiği ortaya çıkmıştı. Ses kayıtları, Gülen'le Koç Grubu arasındaki yakın ilişkinin ne boyutta olduğunu görmek açısından önem taşıyor.

MUSTAFA KOÇ'A HEDİYE TESPİH...

(27 Kasım 2013 tarihli görüşme)

Mürit: Efendim hürmet ederim. Dün sabah Mustafa Koç beye gittim. O tespihi, zat-ı aliniz adına verdik. Çok beğendi, teşekkür etti. Hürmetlerini arz etmemizi istedi. Bu dershaneler ile duruşumuzu anlattı. Kendisi de takip etmiş. Zat-ı alinizin son Herkül'deki konuşmasını Hürriyet'teki özetini söyledim ben. Sekreterinden istedi. "Bunu muhakkak okuyayım" dedi. E sonra destekliyorlar efendim. Yardımcılarıyla beraber (Koç'un) Tanzanya ve Kenya'ya gideceğiz. Bu gün de Kenya Devlet Başkanı'nın özel temsilcisi bir bakan geldi. Yarın sabah sunum yapılacak kendilerine. Çok memnundu, sıcaktı, rahattı efendim. İftar için verdiğiniz imkândan dolayı da çok teşekkür ederim dedi. Öbür konuyu da önemli değil dedi o iftar esnasında olan. Yakınlaşmamızın bedeli vesair diyorlarmış onlara gidip gelip, yardımcısı söyledi. Ama patronlar hiç bunları takmıyor dedi.

ALİ SABANCI HÜRMETLERİNİ ARZ ETTİ

Daha önceki kayıtlarda olduğu gibi son kayıtlar da, ünlü işadamı Ali Sabancı'nın, Gülen örgütüyle yakın bir ilişki içinde olduğunu gösteriyor:

Mürit: Sonra Ali Sabancı Bey geldi efendim. Onunla da uzun konuştuk. Meseleleri anlattık. O da kendisi bizzat takip etmiş bütün yazılanları. Biz biraz daha açıkladık kendisine. Haklı buluyor. "Birileri çıkıp dur demeli bunlara" (Hükümete) diyor. "Kimse bir şey diyemiyor" diyor. Onunla da bu Mustafa Bey'lerle döndükten bir hafta sonra onunla Etiyopya, Tanzanya ve Kenya'ya gideceğiz. Detaylarını konuştuk. Hürmetlerini arz etmemizi istedi kendisi.

Gülen: Teşekkür ederim. Bu toplantınız, sizin açınızdan, TUSKON açısından isabetli oldu değil mi? Yani iyi bir açılım sayılır.

Mürit: Elhamdülillah çok bereketli oldu hocam. Dualarınızın bereketi. Bu güne kadar olmadığı kadar seviyeli grup geldi dedi arkadaşlarımız. Bin 400'e yakın geldi. Uganda Devlet Başkanı'nın kardeşiyle birlikteyiz şimdi. Nazif Bey'in (Mehmet Nazif Günal) oğluyla birlikte. Onlarla orda o büyük iş kalmıştı, işte o da hallolacak.

Gülen: Sizin dışınızda mevcut iktidarın da araya sokmak istediği insanlar var mı?

Mürit: Yok efendim. Biz sistemi ona göre kurduk. Müracaat edenleri ona göre eliyoruz. Sadece böyle ilgilendiğimiz dostlarımız olursa bu diyalog çerçevesinde onları aldık efendim. Dışarıdan hiç kimseyi almadık. Büyük olanları sisteme yazmadık. Kendimiz dışarıda birebir eşleştirdik onları derneklerle bölgelerle. Zafer bey (Çağlayan) size karşı böyle saygı böyle sizi tutuyor gibi bir tavrı sizi destekliyor gibi bir tutumu var da. Fakat dershanelerin kapatılması mevzuunda Büyük Ağa'ya karşı onun yanında. Siz onu belli etmeden, münasebetlerinizi sıkı tutmanızda yine yarar var.

Gülen: Bütün bütün o tarafa kaymasın.

Mürit: Başüstüne efendim. O da sanki her iki tarafı idare ediyor gibi geldi bize efendim.

Gülen: Evet. Çoğunda şu anda o var yani. Yazarlarda da var bu.

HÜKÜMET GİDECEK KAN DÖKÜLECEK'

ABD'de Fethullah Gülen'in en yakınında bulunan kişilerden cemaatin dış ilişkiler imamı Süleyman Hamit Müftigil'in telefon konuşmasından, hükümetin devrileceği ve yeni bir parti kurma çalışmaları olduğu anlaşılıyor.

(10 Ekim 2013)

Süleyman: Şunu söyleyeyim. Taşı koysam ya da tuzluğu koysam vekil yaptırırım.

(20 Ekim 2013)

Ahmet: Oluşum var mı orda?

Süleyman: Var. Ayın son günleri ya da kasımın 10'una kadar, resmi olarak duyulacak. Abdullah Bey'in temmuzda süresi de doluyor. İşte haziranda ayrılacak. Onlar bununla rakip seçime girecekler. Yüzde 32-34'ün altında oy almayacağı şeklinde bir şey var. Zaten yüzde 30 aldın mı iktidarsın veya koalisyona büyük ortaksın.

'HALK APTAL, ZAVALLI HEPSİ'

Süleyman: Pazartesi Washington'da BDP'nin ABD bürosu açılıyor. İmralı'dakinin karşısında olan dünyadaki herkes oraya geliyor. ABD kongreyi tanımış oluyor. Ondan sonra bunlara bizim güneyde bir ülke var ya hani benim sevdiğim (İsrail), onlar da destek oluyor. İsrail, ABD ve bizim Kürt kardeşlerimiz, birlikte bir dayanışma organize edecekler. Bu da İmralı'nın bertarafı anlamına geliyor. Bundan sonra silahlı ve çatışmalı bir dönem geliyor. Hapiste olduğu için yandaş olmak zorunda. (Öcalan) Ama öbürleri bunu kabul etmek durumunda değil. Öleceksen öl diyorlar. Barzani'nin de bertaraf edilmesi gerekiyor. Çünkü bu Salih Müslüm'ü biliyorsun, Kuzey Irak'a gitmesini engellediler. Bu büyük bir kavga yarattı. Barzani'yi bertaraf edip bağımsızlık ilan edecekler.

Sözcü Muhabiri: O zaman Türkiye'deki hareketlilik bayağı artacak demektir.

Süleyman: Bunlar Türkiye'de halkı uyutmuşlar. Halk aptal zavallı hepsi. Geri adım atmak yok. Onun (Başbakan'ı kast ediyor) bertaraf edilmesi şart. Ülkenin varlığı yokluğu buna bağlı.

17 ARALIK 'I 2 AY ÖNCEDEN BİLİYORDU

(21 Ekim 2013)

Muhabir: Enteresan. O zaman şurada bir iki ay var. Yılbaşından önce göreceğiz zaten.

Süleyman: Yılbaşına kalmaz.

(17 Aralık komplosunu önceden bildiği anlaşılıyor.)

(3 Aralık 2013)

Süleyman: Washington'da tam Beyaz Saray'ın karşısında. Otelin ismi, fiyatı belli. Ben burada 10 gündür Washington'da niye kalıyorum sanıyorsun.

Muhabir: Dünkü görüşmen nasıl geçti?

Süleyman: Bana bu otel teklifini yapan adam o büyükelçi için, alamama şansım var mı sence. Otel üstünde yüzde 90 oranında prensip anlaşmasına varıldı.

Muhabir: Otel işine okey mi diyor?

Süleyman: Abi başka şansı yok ki...

(17 Aralık 2013. Operasyonların yapıldığı gün)

Süleyman: Nisandan sonra bakanları, milletvekillerini biz belirleyeceğiz. Daha bunlar iyi günleri. Nisandan sonra senaryoyu biz yazacağız.

Orhan: Ağaoğlu'ndan Emrullah Turanlı'ya kadar... 7-8 kişi de aranıyormuş. Büyük bir ihtimalle Fettah Tamince de varmış.

Süleyman: Kimler gelecek daha. Bu iş Ergenekon gibi uzayıp seçime kadar hükümeti yıkacak.

KAYNAĞINDA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Rize’de Boşanma Oranları Artıyor17 Aralık 2014 Çarşamba 10:38
 • (Özel Haber) Kozalaktan Gelen Şifa17 Aralık 2014 Çarşamba 10:38
 • (Özel Haber) İki Kez Hacca Gitti, Alkolden Ehliyetine El Konuldu17 Aralık 2014 Çarşamba 10:38
 • Gazi Üniversitesi Ve Tübitak’tan Otizmli Çocuklara İlaç Gibi Proje17 Aralık 2014 Çarşamba 10:38
 • Dursunbeyde Deprem17 Aralık 2014 Çarşamba 10:34
 • Çanakkale’de Bayraklar Yarıya İndirildi17 Aralık 2014 Çarşamba 10:34
 • Türkiye Gençlik Ve Spor Konfederasyonu Eskişehir İl Başkanı Azize Yasemin Paşalıgil Oldu17 Aralık 2014 Çarşamba 10:33
 • Iraklı Ailenin Dramı17 Aralık 2014 Çarşamba 10:33
 • KPSS'de ŞOK İDDİA! Kopya çektiler17 Aralık 2014 Çarşamba 10:30
 • Kaliteli Bal Nasıl Anlaşılır ?17 Aralık 2014 Çarşamba 10:23
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Haber Kenti | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 535 022 27 50 | Haber Yazılımı: CM Bilişim