1. HABERLER

  2. SON DAKİKA

  3. Bodrum'da 13 göçmen kaçakçılığı zanlısı adliyede
Bodrum'da 13 göçmen kaçakçılığı zanlısı adliyede

Bodrum'da 13 göçmen kaçakçılığı zanlısı adliyede

MUĞLA'nın Bodrum ve Fethiye ilçeleri ile 6 ilde düzenlenen göçmen kaçakçılığına yönelik eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan, aralarında bir...

A+A-

MUĞLA'nın Bodrum ve Fethiye ilçeleri ile 6 ilde düzenlenen göçmen kaçakçılığına yönelik eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan, aralarında bir avukat ve polisin de bulunduğu 13 kişi, adliyeye sevk edildi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla bir yıldır süren çalışmalar ve çeşitli tarihlerde insan kaçakçılarına yönelik düzenlenen 6 ayrı operasyonda, 79 kişi gözaltına alındı. İnsan kaçakçılığında kullanıldığı belirlenen 4 tekne, 43 can yeleği ve 12 can simidine el konuldu. Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin ifadelerinden yola çıkılarak yine savcılık talimatıyla harekete geçildi. Geçen cuma günü, Muğla'nın Bodrum ve Fethiye ilçeleri ile İzmir, Diyarbakır, Sakarya, Manisa, Afyonkarahisar ve Bursa'da göçmen kaçakçılığı şüphelilerine yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Avukat A.K.K. ve polis Ö.A. ile diğer şüpheliler H.P., V.C., H.T.B., A.Ç., M.P., A.D., Ş.E., C.K., Ö.A., O.B. ve R.C. gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler bugün adliyeye sevk edildi.

FOTOĞRAFLI