1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Beşiktaş'ın Transfer Çalışmaları Yoğun Ve Stresli Geçecek
Beşiktaş'ın Transfer Çalışmaları Yoğun Ve Stresli Geçecek

Beşiktaş'ın Transfer Çalışmaları Yoğun Ve Stresli Geçecek

Takımdan gönderilmesi planlanan 9 oyuncunun yanı sıra, transfer edilmesi düşünülen 3 veya 4 takviye ile birlikte 13-14 oyunculuk bir sirkülasyon yaşayacak...

A+A-

Domagoj Vida'da sona doğru

Marcelo'yu almak isteyenler paraya kıyacak

2016-2017 sezonu şampiyonu Beşiktaş, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Takımdan gönderilmesi planlanan 9 oyuncunun yanı sıra, transfer edilmesi düşünülen 3 veya 4 takviye ile birlikte 13-14 oyunculuk bir sirkülasyon yaşayacak olan Siyah Beyazlılar için, bu transfer sezonunun da bir hayli yoğun ve stresli geçeceği şimdiden belli. Üstelik Oğuzhan, Cenk Tosun, Marcelo, Tolgay Arslan, Quaresma gibi isimlere gelen teklifleri de değerlendiren transfer komitesi, tıpkı geçen yılki gibi neredeyse 24 saat mesai yapmak zorunda kalacağa benziyor.

Sezon başı hazırlıklarına en az 2 oyuncuyu yetiştirmeye çalışan başkan Fikret Orman ve transfer komitesi bunu gerçekleştirse bile resmi açıklamaları yapmak için de bir süre beklemek zorunda kalacak gibi. Çünkü UEFA FFP kuralları gereği yine oyuncu satmadan transfer yapamayacak olan yönetim bonservis ödeyeceği oyunculara resmi imzayı ancak aynı rakamı karşılayacak oyuncu sattıktan sonra attırabilecek.

DOMAGOJ VİDA'DA SONA DOĞRU

İlk olarak Aboubakar'ın kalması ve stoper transferi için harekete geçen başkan Fikret Orman ve transfer komitesi Aboubakar için zor bir sürece girse de Hırvat stoper Domagoj Vida'da oldukça umutlu. Geçen sezondan bu yana hem teknik direktör Şenol Güneş'in, hem de transfer komitesinin ilk hedeflerinden biri olan Domagoj Vida transferinde oldukça mesafe kaydeden Beşiktaş en kısa sürede bu transferi sonuçlandırmak amacında. Hırvat stoper ile sözleşme şartları konusunda anlaşan yönetim Dynamo Kiev'in de sunulan teklife evet demesi halinde bu transferi gerçekleştirecek. Vida'nın menajeri de bir radyo kanalına bağlanarak bu transferin olup olmayacağına dair bir kaç gün içinde net konuşmaların yapılabileceğini ifade etti.

MARCELO'YU ALMAK İSTEYENLER PARAYA KIYACAK

Bu arada Marcelo için gelen teklifleri şimdilik geri çeviren yönetim, rakamın 10 milyon Euro'yu bulması halinde Brezilyalı stoperi satmaya sıcak bakıyor. Bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde Vida'nın bonservisi için rahatlayacak olan Beşiktaş, kalan parayı da kiralık bir stopere ve diğer futbolculara kaynak yaratmak için kullanmanın hesaplarını yapıyor.

Rholdofo için Brezilya kulübü Flamengo ile imza aşamasında olan Siyah Beyazlılar Mustafa Pektemek, Pedro Franco, Milosevic ve Boyko'yu da bonservisi ile satıp kasaya para koymak amacında. Bu 4 oyuncu için düşünülen 2. seçenek ise takasta kullanmak ancak takas önerilerinde futbolcuların çıkardıkları zorlukları dikkate alan yönetim önceliği yine bonservisi ile satmaya verecek.